Фундамент на гвинтових палях є перспективною будівельною технологією, завдяки якій у забудовників є можливість побудувати будинок навіть на складній земельній ділянці, де спорудження іншого типу фундаменту не є можливим.

Пальово-гвинтовий фундаменту спочатку був розроблений абсолютно не для житлових проектів, а для виконання військових завдань (швидке зведення мостів через болота або річки для переправи по ним військової техніки).

Зараз дана технологія влаштування фундаменту благополучно використовується в цивільному секторі. Найчастіше він застосовується в області будівництва дерев’яних споруд за межами міст.

Пальово-гвинтовий фундамент для будинку можна застосовувати майже на будь-якому земельній ділянці, навіть в тому місці, де поверхня не є рівний. Гвинтові палі, що забезпечують основу цього виду фундаменту, є труби з загостреними наконечниками і з привареними на них гвинтовими лопатями.

Аналогічно установці стовпчастого фундаменту такі труби вкручуються в ґрунт, при цьому не потрібно забезпечувати їх установку на однакову глибину. Це говорить про те, що свайно-гвинтовий фундамент може бути використаний на різних типах ґрунтів (мається на увазі їх несуча здатність).

 

Переваги свайно-гвинтового фундаменту щодо інших типів несучих конструкцій:

1. Якщо порівнювати його з стрічковим фундаментом, то фундамент на основі гвинтових паль обійдеться замовнику дешевше.

2. Будівництво може вестися практично скрізь: не тільки на ділянці з нерівним рельєфом, а й на торф’яних ґрунтах, в яких міститься велика кількість води, а також на вічних ґрунтах.

3. Пристрій свайно-гвинтового фундаменту менш трудомістким у порівнянні з мелкозаглубленним стрічковим фундаментом.

4. Якщо в будинку, встановленому на такому фундаменті, відпадає усіляка необхідність, і воно підлягає знесенню, то гвинтові палі можна викрутити і використовувати за прямим призначенням повторно в іншому місці, так як в процесі їх встановлення не передбачається бетонування опор.

5. Будівництво може вестися взимку, при цьому якість опорної конструкції не погіршиться.

Недоліки цього типу фундаменту:

1. Його рівень усадки високий, що може погано відбитися на будівлі, побудованій на нерівномірному грунті.

2. Ступінь складності розрахунків проекту зростає зі збільшенням маси будинку, так що можливості застосування свайно-гвинтового фундаменту обмежені.