Як вибрати дискову (циркулярну) пилку для будівництва і будинку. Форма і розташування рукоятки

Ручні циркулярні пилки були винайдені близько 100 років тому і з тих пір, постійно вдосконалюючись, утримують звання одного з найбільш популярних і корисних інструментів. При цьому певні альтернативні варіанти для різання різних матеріалів вже існують. Тому варто розібратися, що це за агрегат і як правильно його експлуатувати.

Переваги і недоліки

Циркулярна або дискова ручна пила типу таких – не єдиний спосіб нарізати різні листові матеріали, однак, саме вона вважається одним з кращих рішень, конкуруючи з електролобзиками і вже тим більше з класичними ручними пилами, які приводилися в рух ручною силою.

Це вже само по собі свідчить про певні плюси її використання, проте, розглянемо уважніше, ніж саме такий інструмент краще альтернативних варіантів.

Інструмент працює від електричного двигуна, він порівняно мало залежить від ручної сили, яка потрібна тільки для утримування. Завдяки цьому продуктивність підвищується, а оператор втомлюється набагато менше.

На відміну від більшості інших пилок, ріжуча частина циркулярної пилки виконана в формі диска, гострого по всьому колу. Завдяки цьому у агрегату немає зворотного руху – абсолютно всіх зусиль витрачаються на корисну роботу.

Будучи спочатку розробленої спеціально для різання деревини, сьогодні дискова пилка може створюватися і для інших матеріалів. Хоча їх список не безмежний, все ж є варіанти для кахлю і деяких м’яких видів металу.

Ручна пила може комплектуватися акумулятором і працювати від нього, що значно розширює сферу потенційного використання. Акумуляторні моделі здатні кілька годин обходитися без розетки, тому можуть використовуватися в будь-яких робочих умовах, будь то будівництво без підведених комунікацій або дах будівлі.

У порівнянні з тим же лобзиком, дискова пилка відрізняється істотно підвищеною продуктивністю – за той же проміжок часу вона здатна нарізати куди більше пиломатеріалів.

На відміну від ланцюгових пилок дискова хороша тим, що дозволяє зробити розріз рівним, а не рве його, тому для нарізки оформлювальних матеріалів саме вона підходить краще.

Більшість ручних дискових пилок припускають вбудовані заходи безпеки, яких точно немає у класичних пив, що приводяться в дію руками. Більш того, наявність спеціальних патрубків дозволяє до багатьох моделей підключати навіть пилосос, завдяки чому досягається чистота в майстерні і безпеку для здоров’я оператора.

Звичайно, при всіх своїх позитивних якостях дискова пилка все ж не є безальтернативною – значить, як мінімум в деяких ситуаціях вона не може показати себе ідеально.