Товсті теплі стіни і утеплений дах, це далеко не все, що може врятувати від холодів в зимовий період, особливо в тих регіонах, де зими холодні і довгі. Як проводити роботи по монтажу опалення – це питання необхідно продумати ще на етапі планування та розробки проекту.

Найголовніше – правильно вибрати точки розміщення радіаторів і спланувати відповідну схему системної розводки. Радіатори зазвичай встановлюють безпосередньо під підвіконням, що дозволяє зберегти природний спосіб провітрювання приміщення в зимовий період.

Для розрахунку і проведення робіт з монтажу опалення краще звернутися до фахівців компанії https://exsys.com.ua.

Ховати чи ні?

Є два часто використовуваних способу монтажу опалювальної системи – прихований і зовнішній. Кожен з них має свої переваги і недоліки. Основним плюсом прихованого методу є те, що він впишеться в будь-який інтер’єр, так як труби заховані в стіни.

Однак в цьому випадку необхідно подбати про цілісність труб в прихованих ділянках, що мінімізує можливість протікання. Труби, вмонтовані в стіни, обігрівають стіни, що збільшує втрату тепла в самому приміщенні. Такий спосіб виправдовує себе, в разі якщо це зовнішня стіна з північного боку, так як вбереже її від вогкості.

Виконання монтажних робіт по опаленню відкритим способом програє з точки зору естетики, але має ряд переваг. Є доступ до всієї системи, включаючи труби, що дозволяє проводити ремонт в разі аварії з найменшими втратами. Збільшується віддача тепла.

Основні схеми монтажу опалення

Монтажні роботи по опаленню проводять в основному за двома схемами – променевої і паралельної. Променева схема має на увазі наявність центрального колектора, до якого підключають інші елементи опалення за допомогою труб. Місце розташування такого колектора необхідно вибрати так, щоб він знаходився на рівновіддаленій відстані від обігрівальних приладів. Найбільш часто цю схему використовують для прихованого монтажу.

Розводка по паралельній схемі дуже часто використовується в різних системах опалення. При цьому способі до кожного елементу підводять два потоки – прямий і зворотний. Це дозволяє провести демонтаж будь-якого радіатора без зупинки і зливу всієї системи. Крім того, з’являється можливість регулювати температуру кожного радіатора окремо, що дозволяє створити свій мікроклімат в кожній кімнаті. Таке розведення зазвичай виконують по периметру приміщень, можливе використання і прихованого методу.

У великих приміщеннях, де звичайні радіатори можуть не впоратися, є сенс подумати про підігріві підлог або установці каміна. Варто відзначити, що монтажні роботи по установці каміна-печі не мають на увазі під собою установку спеціального фундаменту.