Кожен хоче мати в будинку максимально теплу і комфортну атмосферу, не останню роль відіграють і радіатори опалення – саме вони зігрівають ваш будинок вогкою восени і морозною зимою. На ринках і в магазинах представлений великий вибір радіаторів.

Радіатор опалення – обладнання, що складається з секцій з внутрішніми каналами, за якими і циркулює теплоносій. Як правило, радіатор опалення відрізняється від домашнього обігрівача тим, що він підключений до замкнутої або центральної системи опалення. Існує кілька різновидів радіаторів опалення, що володіють різними експлуатаційними характеристиками.

Закруглений радіатор опалення за рахунок своєї оригінальної форми, дозволяє використовувати, як правило, «мертвий» простір на закругленою стіні, звільняючи для розміщення на прямий стіні місце для меблів.

Вибір радіаторів опалення повинен здійснюватися з урахуванням цілого ряду факторів, основними з яких є тип опалювальної системи. Якщо власники автономних систем опалення в змозі контролювати якість води та її тиск, то жителі квартир, що опалюються централізовано, позбавлені такої можливості.

Більшість сучасних радіаторів просто не зможуть протистояти агресивному впливу розчинених у воді системи центрального опалення хімічних речовин і гідравлічних ударів. Умовно, будь-які опалювальні радіатори діляться на групи за матеріалом, з якого вони виготовлені і конструктивними особливостями.

Чавунні радіатори опалення

До недавнього часу чавунні радіатори були найпоширенішим типом опалювальних радіаторів. Для будинків старої споруди, опалювальних централізовано застарілими котельнями, чавунні радіатори опалення це оптимальний варіант. Слід зазначити, що змінюючи кількість секцій радіатора, можна легко регулювати кількість тепла, що виділяється.

Багато шанувальників стилю ретро не мислять свої квартири без чавунних радіаторів, таких як радиаторы Viadrus KALOR. Відлиті в індивідуальному порядку за дореволюційними ескізами, вони є унікальним декором, який виконує свої функції по обігріву квартир. В даний час випуск чавунних радіаторів стабільно скорочується.

ПЕРЕВАГИ ЧАВУННИХ РАДІАТОРІВ

  1. Практично повна нечутливість до якості води.
  2. Здатність витримувати значний тиск опалювальної мережі.
  3. Відносно невисока вартість.

НЕДОЛІКИ ЧАВУННИХ РАДІАТОРІВ

  1. Значна теплова інертність, що робить їх непридатними для використання в системах з автоматичним регулюванням температури в приміщенні.
  2. Дуже низька якість зовнішньої поверхні і десятиліттями не змінювався зовнішній вигляд, хоча останнім часом ця тенденція змінюється.

Радіатори, що випускаються відомими брендами, є не просто радіаторами опалення: вони являють собою справжні витвори мистецтва стилізовані під старовину. Вони володіють неповторними формами, покриті стійкою до вологи і корозії фарбою, і, звичайно, поєднують в собі основні переваги чавунних радіаторів.

Також існує чимало локальних виробників, що випускають класичні чавунні радіатори старого зразка.