Спліт-системи для квартири відносяться до дорогого кліматичного обладнання та купуються на тривалий термін (не менше десяти років). Тому їхній вибір вимагає відповідального підходу. На ринку представлено багато моделей спліт-систем.

Щоб визначити оптимальний кондиціонер https://air-conditioner.ua/uk/, потрібно враховувати низку критеріїв, розглянутих нижче.

Характеристики квартири

Встановлення спліт-систем має проводитися відповідно до особливостей тих квартир, де вони підтримуватимуть сприятливі мікрокліматичні умови. Від цього залежить спосіб їх монтажу і функціональність. До найважливіших характеристик квартир, які слід брати до уваги, належать:

  1. Площа та висота приміщень. Чим вони більші, тим вищою має бути потужність спліт-системи. Нестача потужності веде до швидкого виходу пристрою з ладу.
  2. Кількість людей, які безперервно залишаються в приміщенні та електроприладів, які виділяють тепло. Від цього параметра залежить необхідна потужність кліматичного обладнання. Людське тіло у спокої виділяє приблизно 100 ватів теплоенергії, при фізичній активності цей показник зростає до 200 ватів. Додатковими джерелами тепла є мікрохвильові печі, побутові плити, телевізори та комп’ютери. Для приміщення площею до 20 кв. м, де постійно знаходяться кілька людей, включені телевізор і комп’ютер, буде потрібно спліт-система потужністю від 2 до 3 кіловат.
  3. Розмір та розташування вікон. Чим вони більші, тим сильніше сонце нагріває приміщення. Вплив цього чинника посилюється, якщо вікна розташовуються на сонячному боці. Для економії на потужності кліматичного обладнання його можна знизити, повісивши на вікна жалюзі або щільні штори.
  4. Поверховість квартири. Чим вище вона розташована, тим сильніше нагрівається сонячним промінням.

Вибираючи кондиціонери https://air-conditioner.ua слід пам’ятати про сухість кондиціонованого повітря. Для розв’язання цієї проблеми можна використовувати зволожувач повітря.

Характеристики спліт-системи

При виборі спліт-системи важливу роль відіграють такі параметри:

  1. Тип установки. Виробники пропонують моделі, які розміщуються на стелі, вікнах, стінах чи підлозі. Крім того, є мобільні моделі. При розгляді цієї характеристики треба виходити з виділеного бюджету та обсягу вільного простору у приміщенні. Найбільшого поширення набули настінні спліт-системи. Мобільні моделі можна легко переносити з одного приміщення до іншого.
  2. Потужність. Від неї залежить вартість пристрою. У побутових спліт-систем цей параметр варіюється в межах від 2 до 4 кіловат. При визначенні необхідної потужності слід виходити з того, що кожні на 10 кв. м у середньому витрачається 1 кіловат. Крім того, слід зробити поправку на кількість людей, які постійно перебувають у приміщенні, і кількість електроприладів, які виділяють тепло.
  3. Перелік функцій. Чим більше, тим дорожче коштує спліт-система. Додаткові функції підвищують рівень комфорту у приміщенні, тому за відсутності фінансових обмежень перевагу треба надавати моделям з розширеним функціоналом.
  4. Економічне функціонування. Інверторні моделі у цьому відношенні перевершують традиційні спліт-системи. Вони дозволяють економити електроенергію, мають підвищену надійність і не видають сильного шуму при роботі. Потужність компресора кліматичного інверторного обладнання змінюється плавно, завдяки чому забезпечується більш точне підтримання необхідної температури в приміщенні. Такі спліт-системи коштують дорожче за традиційні моделі.