Колись камін вважався недосяжною мрією пересічної людини. Він вимагав великого простору, виготовлявся з дорогих матеріалів. Сьогодні камін – центральна прикраса будь-якого житла.

Однак, у багатьох людей виникають труднощі під час вибору в інтернет-магазині https://pechi-kaminy-kotly.ru/ конкретної моделі.

Будинок чи квартира?

Не всі варіанти можуть використовуватися у квартирах через необхідність зведення фундаменту і димоходу. Тому дров’яні, вугільні та газові каміни в багатоповерхових будинках практично не зустрічаються.

Універсальними є електричні та біокаміни. Вони екологічні, не утворюють кіптяви, диму. При цьому відрізняються високою вартістю, не завжди можуть служити основним джерелом тепла через низьку потужність. У деяких видах передбачено відключення обігріву.

Обігрів чи елемент декору?

Для підключення до опалювальної системи краще за все підходять газові і дров’яні каміни. Газовий – найбільш економічний. Але його використання можливе за умови газифікації, а також дозволу від контролюючих організацій.

Для просторих кімнат використовують модель з піччю або теплообмінником. За рахунок особливостей конструкції вони відмінно акумулюють тепло.

У декоративної моделі ефект вогню досягається за рахунок сучасних технологій – ультразвукового парогенератора, галогенних ламп або візуалізації на екран.

Розташування

За розміщення каміни діляться на:

• Острівний
• Вбудований
• Пристінний
• Кутовий
• Настінний
• Переносний.

При монтажі острівної або вбудованої моделі можуть бути проблеми з виведенням димоходу. Такі рішення закладаються при проєктуванні будівлі. Перевага вбудованого – економія житлового простору. Тоді як острівний варіант вимагає великої території за правилами пожежної безпеки.

Найпопулярніший вид – пристінний. Відрізняється зручністю зведення – його можна встановити після закінчення будівництва. Розташовується по центру стіни для розподілу тепла.

Переваги кутового рішення в меншій кількості займаної площі. Кутовий вогнище не заважає пересуванню по кімнаті.

Настінний і переносний – недорогі, мобільні альтернативи для маленької кімнати. Є скоріше обігрівачами, або здійснюють декоративні функції.

Неправильно вибирати камін за зовнішнім виглядом або вартості. Головні критерії – розмір приміщення, мета використання, а також можливість проведення необхідних робіт для монтажу.