Чим відрізняються різні водонагрівачі і який з них краще?

Щоб правильно вибрати бойлер для гарячого водопостачання, важливо оцінити потреби мешканців будинку в обсягах гарячої води і визначитися зі способом її нагрівання. Від цього залежить принцип дії і спосіб організації ГВС.

Словом «бойлер» користувачі зазвичай називають водонагрівач-резервуар для води. Мовою професіоналів – накопичувальний водонагрівач, який можна вибрати на сайті https://mix-servis.com.ua/magazin/boiler/.

Інший тип нагрівачів – проточні. Вони нагрівають воду тільки тоді, коли ви відкриває кран або включаєте душ.

Головні відмінності:

 1. Проточний водонагрівач нагріває тільки проходить через нього воду. Він може бути вбудований в котел або встановлений окремо.
 2. Накопичувальний водонагрівач – це резервуар певної ємності, всередині якого акумулюється і нагрівається вода.
 3. Водонагрівачі зазвичай працюють на газу або електриці. Вони можуть готувати воду автономно або використовувати потужності котла опалення.

Проточні водонагрівачі

Компактні, добре підходять для невеликого будинку або квартири. Наприклад, якщо у вас тільки ванна і кухня, то, швидше за все, проточний нагрівач впорається з вашими запитами. Деякі незручності ви відчуєте тільки при одночасному використанні декількох кранів. Ще вода нагрівається не миттєво – доведеться зливати холодну протягом декількох секунд.

Головний параметр при виборі проточного водонагрівача – його потужність. Від неї залежить продуктивність. У документації до пристрою зазвичай вказано, скільки літрів води певної температури воно може призвести в хвилину.

Газовий:

 1. Нагріває проточну воду пальником.
 2. Сучасні високопродуктивні моделі здатні забезпечити гарячою водою потрібної температури 2-3 водозбірні точки одночасно.
 3. Потрібна додаткова точка підключення газу і димар.

Електричний:

 1. Простий в установці і підключенні.
 2. Працює безшумно.
 3. Воду нагріває великий ТЕН.
 4. Продуктивність стандартних моделей сильно поступається газовим, а для потужних електричних нагрівачів потрібна відповідна проводка і трифазне підключення.

Накопичувальні водонагрівачі

Здатні забезпечити гарячою водою велику сім’ю. Потрібно тільки правильно підібрати обсяг резервуара і враховувати його розміри. Навіть якщо будинок невеликий, накопичувальний нагрівач має перевагу перед проточним – у вас завжди є запас гарячої води. Бак набирається автоматично, а після нагрівання остигає повільно – як великий термос. Ємність бойлерів – від 10 до 400 літрів.

Непрямий нагрів:

 • Бойлер підключається до котла, який наповнює теплоносієм власний теплообмінник бойлера.
 • Можна підключити до котла на газі або на твердому паливі.
 • Опалюючи будинок, котел одночасно підігріває і воду в бойлері.
 • Сучасні котли вміють працювати тільки на нагрів бойлера, коли опалення не потрібно.
 • Бойлер непрямого нагріву може бути встановлений тільки в автономну систему опалення, але не в централізовану.
 • Один з найдорожчих варіантів.

Прямий нагрів:

 • Вода нагрівається пальником (газ) або Теном (електрика).
 • Після повної витрати потрібен час, щоб знову нагріти воду. Наприклад, електричний бойлер ємністю в 100 літрів буде нагріватися 2-3 години. Газовий – в кілька разів швидше.
 • Електричний бойлер можна включати на ніч, що вигідно при тарифікації за зонами доби. Працює від побутової розетки
 • Для газового необхідне окреме підключення до газової труби.