Вирішивши побудувати будинок люди починають вибір земельної ділянки. Нерідко вони підбирають її, звертаючи увагу тільки на навколишню природу, віддаленість від міста. Багатьом подобається, коли поруч є водойма – озеро або річка, вони створюють гарний краєвид. Але вибір землі під будівництво з урахуванням тільки цих параметрів неправильний.

Через близькість водоймища ділянку і підвал будинку під час повені може затоплювати. Через відсутність хороших доріг і під’їзду до ділянки в негоду людям буде складно добиратися до роботи. Так які є важливі моменти при виборі землі під будівництво будинку?

Особливості ділянки

Необхідно оглянути територію, дізнатися віддаленість ділянки від водойм, доріг. Обов’язково треба враховувати, чи не знаходиться він на схилі. При будівництві будівлі на пагорбі доведеться ділянку або вирівнювати, що обійдеться його власникам у велику суму, або встановлювати на складний фундамент, що враховує його перепади. При цьому зведення складного фундаменту будівлі стане істотно здорожувати будівництво.

Якщо ділянка знаходиться поблизу водойми, то є ймовірність не тільки його затоплення навесні або в дощову погоду, під час якої озеро або річка виходять з берегів, а й що під ним на невеликій глибині проходять підземні води. В цьому випадку підвалу і першого поверху будівлі буде потрібно хороша гідроізоляція. Її облаштування теж пов’язано з істотними витратами.

Чималі витрати припадають на прокладку до будинку інженерних систем, будівництво доріг. Тому якщо хочеться скоротити витрати на них, варто вибирати ділянку з уже розвиненою інфраструктурою. Зазвичай це порожні землі в уже заселених котеджних селищах або ділянки, на яких раніше вже стояв житловий будинок, але його знесли. При придбанні землі в новому селищі треба з’ясувати точний час підведення до нього газопроводу, електромережі, каналізації і водопроводу.

Місцезнаходження ділянки

Багато людей мріють переїхати із задушливого міста на природу. Але при цьому вони збираються працювати на старому місці. Тому при виборі ділянки потрібно враховувати, чи зможуть майбутні власники заміського котеджу легко добиратися на роботу. Навіть якщо в сім’ї є машина, потрібно враховувати, що іноді особистий транспорт може ламатися, перебувати в ремонті. Значить, до будинку доведеться їхати на таксі, автобусі, електричці. І потрібно попередньо з’ясувати, який суспільний транспорт проходить поблизу того місця, де люди збираються жити. Якщо воно знаходиться далеко від трас, зупинок, то при відсутності своєї машини люди опиняться в скрутному становищі.

Площа ділянки

При купівлі земельної наділу треба враховувати, який за площею будинок планується на ньому поставити, чи будуть на ділянці розташовуватися додаткові споруди – гараж, альтанка, сарай, мангальна зона. Нерідко в надії заощадити люди купують невеликі ділянки, а потім не знають, як поставити на них додаткові конструкції. Адже потрібно не тільки звести будинок, але і зробити це за затвердженими правилами. Зведені на ділянці будівлі не повинні впритул підходити до межі ділянки, і це треба враховувати.

Купівля занадто великого за площею ділянки теж може виявитися невигідною. Його доведеться обробляти. Це тільки здається, що доглядати за прибудинковою територією легко, насправді це постійна праця. Крім того, за великий земельний наділ доведеться платити і більше податків. Тому при покупці такого ділянки треба прорахувати, зможуть люди в подальшому утримувати свою нерухомість – котедж, територію навколо нього, оплачувати за них податки.