Якщо Ви коли-небудь займалися цегляною кладкою, Вам не складе особливих труднощів спорудити самостійно проникну для світла стінку зі скляних блоків, з урахуванням деяких нюансів характерних тільки для цього матеріалу.

Прозору перегородку слід зводити не поспішаючи, не більше трьох горизонтальних рядів блоків протягом одного дня, щоб дати можливість розчину схопитися зі склом, запобігти викривлення.

При використанні для укладання блоків цементного розчину рівномірність швів підтримують звичайними пластиковими розпірні елементами у формі хрестика. Сірий колір розчину ховають під спеціальними затирання, застосовуваними також для замазки швів при укладанні кахельної плитки, або відразу ж полегшують собі завдання використанням Колеровать цементів. В окремих випадках цементний розчин замінюють більш акуратним тонким шаром «рідких цвяхів», а для зміцнення стінки великої площі її шви іноді армують сталевими стрижнями діаметром 4-6 мм.

Щоб зазори між сусідніми склоблоками не були надто великими, і не знижувалася міцність всієї споруди, задавайте вигнутою перегородці досить великий радіус вигину. Прорізи в скляній стіні сьогодні можна зручно оформити за допомогою спеціальних торцевих блоків. В давно існуючу перегородку з склоблоків можна вставити кахлі, які, безумовно, зроблять її краше. Для цього доведеться попередньо в потрібному місці ретельно розрахувати і делікатно вирубати відповідний отвір.

Є інший «сухий метод» монтажу склоблоків в єдину стінку за допомогою дерев’яного каркаса, спеціальних грат модуля. Така конструкція може мати висоту до 10 блоків і ширину не більше 5 виробів, зовні вона дуже схожа на фронтальні стелажі, її збирають за аналогічним принципом. Кожен блок вставляють в індивідуальну комірку і фіксують за допомогою гумових ущільнювачів, прокладок, його можна завжди замінити на інший елемент таких же розмірів. Після складання всієї решітки її слід обов’язково закріпити до капітальних стін, підлоги і стелі.

Як правило, лицьові поверхні всіх склоблоків покриті захисною плівкою, яка надійно збереже їх від подряпин, дрібних ударів під час транспортування і укладання. Знімати таку захист можна тільки після закінчення всіх монтажних та оздоблювальних операцій, а якщо виробник не передбачив захисний шар, рекомендуємо самостійно заклеїти скляні площини придбаних блоків за допомогою скотча, тонкої плівки.