Поставши перед вибором будівельного матеріалу для побудови приватного будинку, багато людей зупиняють свій вибір на стінах з газобетонних блоків облицьованих керамічною цеглою. І варто зауважити що вибір даних будівельних матеріалів повністю виправданий.

Газоблок за своїми властивостями є не тільки міцним і в той же момент легким матеріалом для зведення стін, але і відмінним утеплювачем. Стіни будинку зведені з газоблоку іноді додатково утеплюють кам’яною ватою або панелями полістиролу.

Перший етап будівництва житлового будинку полягає в заливці фундаменту. Глибина фундаменту залежить від промерзання ґрунту в зимовий час, а саме підставу фундаменту повинно бути нижче рівня промерзання землі як мінімум на 30 сантиметрів. Залежно від ґрунту слід вибрати вид фундаменту, якщо це щільний ґрунт переходить в глину або хрящ, в цьому випадку підійде стрічковий фундамент, а якщо ж ґрунт піщаний, в такому випадку доведеться лити плаваючий фундамент, який представляє собою одну монолітну плиту по всій площі будинку .

Другим етапом після заливки фундаменту слід зробити розмітку кутів, дотримуючись однакові діагоналі на паралельних кутах. Після чого можна по контуру майбутніх стін розкласти гідроізоляцію і починати зведення кутів. Будь-яка кладка як цегли, так і газоблоку починається з кутів.

Після того як кути викладені, між ними натягується шнурка по зовнішньому куті блоку й прокладається перший ряд. Варто зауважити що перший ряд газоблоку кладеться нема на спеціальний клей, а на звичайний цементний розчин. Робиться це для того щоб перший ряд можна було підігнати якомога тоні під шнурку і тим самим не перевитрачати клейову суміш. Після того як перший ряд готовий, можна приступити до кладки другого ряду із застосуванням спеціальної суміші, що клеїть.

Клейова суміш для кладки газобетону розлучатися водою в пластиковій ємності і перемішується будівельним міксером до потрібної консистенції. Після чого наноситься на верхню і торцеву частину газоблоку за допомогою шпателя і гребінки. У процесі кладки між блоками вкладаються металеві пластини для зв’язки основний блокової стіни з облицювальної стіною. Після того як кладка блоку закінчена, слід перейти до наступного етапу.

Третім етапом облицьовуються блокові стіни облицювальною цеглою. Для облицювання підійде як керамічна цегла, так і пресований. Кладка цегли проводиться з використанням квадратних металевих прутів довжиною 1 метр, товщина найоптимальніша вважається 8 мм. Прут кладеться по краю нижнього цегли і на його товщину накладається розчин, тим самим шов виходить квадратний з чіткою товщиною 8 мм.

Також можна використовувати для отримання ідеального шва і інші розміри прута і товщі і тонше, все залежить від індивідуальних уподобань. На цьому етапі зведення стін будинку можна вважати закінченим, далі справа за дахом.