Драбина зустрічається практично в кожному будинку. З її допомогою можна легко поміняти лампочку, повісити штори, пофарбувати стіни і дістатися до речей на антресолях високої шафи.

Звичайно, ніхто не відміняв простих конструкцій з стільців, столів і інших підручних предметів, але, подібні маніпуляції небезпечні. Саме тому найкращим рішенням стане використання драбини.

Крім того, що драбина активно використовується в побуті, телескопические лестницы широко застосовуються і в професійних сферах, таких як будівництво, монтаж, торгівля та інші області, в яких роботи ведуться на висоті.

Ця драбина відрізняється стійкістю, функціональністю і компактністю, що робить її досить затребуваною і популярною. Кожна з моделей відрізняється технічними, експлуатаційними параметрами, показниками високої якості і довговічності.

Ознаки ідеальної драбини для кожного випадку свої, побутові роботи це одне, будівельні на висоті це інше. Кращим варіантом може стати вибір алюмінієвої драбини, де поєднуються багато параметрів, як легка вага, зручність при транспортуванні, не покривається іржею.

Якщо Ви ще стоїте на шляху вибору, то варто врахувати наступні параметри:

  1. Для яких робіт будете використовувати (всередині квартири, монтажні роботи, сад-город);
  2. Розрахуйте технічні характеристики зазначені в інструкції (вага і габарити, робоча висота, максимальне навантаження);
  3. Оцінити якість збірки (звичайні побутові драбини дешевше, з’єднувальні матеріали, наприклад щаблі, кріпляться до профілю заклепками, а у професійних моделей шляхом завальцовки);
  4. Комфорт і безпеку (противоскользящие пластикові накладки на стійки, перлоновие стягнуті ремені, для робіт з електрикою діелектричні стійки зі склопластику, рифлені щаблі);

Які бувають типи сходів

Драбина – універсальне пристосування для домашніх потреб, складається з двох секцій, де з них одна опорна. Від приставних сходів відрізняється стійкістю.

  • Двосекційна сходи – має дві секції зі ступенями, які можуть складатися навпіл. Якщо телескопічна, тобто можливість висунути на всю довжину і використовувати як приставні.
  • Трьохсекційна сходи – має три секції зі сходами, також може витягуватися на все довжину, або використовуватися як драбина з двох секцій.
  • Приставні – це найпримітивніша, вимагає опорної поверхні, в основному застосовується для горищ і дахів.
  • Сходи – трансформер – підходити для виїзних робіт на об’єкти, універсальна для різної висоти. В основному чотири секції з’єднують шарнірами. Можна використовувати по різному – як поміст, висувати на всю висоту, бути драбиною.