Вода може стати прекрасним доповненням ділянки з естетичної та практичної точки зору. Однак, для організації ставка або іншої водойми недостатньо просто викопати і заповнити яму. Таке рішення швидко перетвориться в болотисту калюжу.

Види водойм

Дизайнери пропонують безліч унікальних рішень, але умовно всі конструкції можна розділити на:

  • басейн;
  • ставок;
  • водоспад;
  • струмок;
  • болотце;
  • водограй.

Дані види можуть поєднуватися. Наприклад, ставок обладнується водоспадом, а басейн доповнюється фонтаном. Все залежить від бажання клієнта і фантазії дизайнера.

Облаштування водойм

Робота починається з проектування і визначення характеристик майбутнього ставка (басейну та ін.): Розташування, об’єму, глибини і форми. Потім необхідно викопати і обробити котлован для майбутнього водойми. У випадку з невеликими ставками іноді можуть використовувати стару ванну, яка створює ставок з плавними обрисами. Великі конструкції вимагає інших ізоляційних рішень.

Найпростіше покрити дно ПВХ-плівкою або біокаучуковой гумою. У цьому випадку перед укладанням ізоляції поверхня покривається піском і геотекстилем для захисту. Виробники також пропонують вже готові форми для ставків, але тут вибір зазвичай обмежений асортиментом компанії. До найбільш дорогим рішенням відноситься створення бетонної основи.

Після цього водойму заповнюється. Найпростіші конструкції не вимагають додаткового обладнання. У більш складних проектах передбачають фільтри, аератори, захист від обмерзання і інші пристрої. Водойми на ділянці потрібен періодичний догляд, на кшталт збирання листя, очищення від водоростей, додавання спеціальних хімікатів або ремонту встановлених систем. Якщо ставок живемо, до цього списку додається догляд за водної фауною і підтримання оптимальної для неї середовища.