Складно уявити зараз будь-які ремонтні роботи без використання драбини. Драбина являє собою дві жорсткі рамки, які з’єднані між собою.

Класифікація драбин

Залежно від призначення розрізняють такі типи драбин:

Побутові (аматорські). Дані моделі відрізняються легкістю і невеликою ціною. З’єднання використовуються зазвичай слабкі і без підсилень, оскільки, як правило, використовуються періодично в домашніх умовах. Максимальна вага, який може витримати така драбина – 100кг.

Професійні. Елементи даних драбин посилені зі сплавів сталі або алюмінію. Всі драбини перед використанням випробовуються і обов’язково повинні бути сертифіковані. Ці драбини витримують значно більшу вагу (від 120кг) і при наявності ступенів, на ній можна працювати навіть удвох. При покупці потрібно звертати увагу на наявність стікерів, які підтверджують відповідність міжнародним стандартам безпеки.

Драбини виготовляються з різних матеріалів. Відповідно виділяють:

Металеві драбини. Драбини з різних сплавів металів використовуються найчастіше. Їх переваги це міцність, легкість і можливість ремонту слюсарним способом.

Пластикові. Проводять такі драбини з пластмаси або жорсткого поліуретану. Як правило, це невисокі сходи-табурети. Основною перевагою вважається їх малу вагу. Зазвичай їх використовують малярі і майстри по ремонту квартир.

Дерев’яні. Такі сходи використовуються суто в побуті, так як місця кріплень досить швидко зношуються, відповідно вона не підходить для постійного використання, і тим більше не є надійною в професійній сфері.

Комбіновані. На сьогоднішній день, такі драбини стали пережитком минулого і вони більше не випускаються. Але іноді, її ще можна зустріти в домашньому побуті.

Як зробити правильний вибір драбини?

Перед покупкою драбини, перш за все необхідно встановити яка максимальна висота вам буде потрібно і наскільки часто ви будете користуватися драбиною. Така підготовка значно скоротить кількість відповідних варіантів. Для вибору побутової драбини необхідно вибирати сходи невеликої ваги і розміру, а так само легку в транспортуванні і складанні. Якщо врахувати всі деталі подальшого використання драбини, то і вибір зробити досить просто серед безлічі варіантів на ринку.