Коли мова йде про вибір будівельного матеріалу для зведення будинку, то є деякі труднощі, так як асортимент їх настільки дуже широкий.

Незважаючи на такий достаток, більшість забудовників зупиняються на дереві, тобто на різних породах деревини, які сьогодні пропонуються для будівництва будинків або котеджів. Крім вибору матеріалу, постає питання і про проект майбутньої будови. Однак про це сильно переживати не варто, так як вибрати проект будинку не складе труднощів.

Чому ж віддається перевага дерев’яним будівлям?

На дане питання можуть відповісти тільки переваги дерев’яних будинків, які полягають в наступному:

  • Дерево – споконвічно природний матеріал. Він позитивно впливає на психіку людини, так само, як і корисні його властивості. Психологи стверджують, що люди, які проживають в дерев’яних будинках, мають більш стійку психіку, вміють володіти собою правильно в різних ситуаціях. Насолоджуються текстурою натурального дерева, що можна порівняти з наглядом води в море або водоймі або дивлячись на блакитне приємне небо.
  • У дерев’яних будівлях завжди легко дихається, так як дерево містить корисні речовини, які здатні створювати приємний мікроклімат і вологість в приміщенні, нарівні, як і знищувати хвороботворні організми, що надходять ззовні. Це можна і сказати, що дерево є екологічно чистий матеріал, створений самою природою.
  • Крім того, дерев’яні будинки можуть стояти століттями. Вони міцні і надійні. Тут головне, правильно вибрати деревину і вміти за нею доглядати.
  • Крім цього, дерево легко піддається обробці, що дозволяє створювати будови незвичайними і в єдиному екземплярі. Тут добре використовується різьблення по дереву, яка стала останнім часом дуже популярна.
  • Сьогодні зводять будинки тільки з сухого матеріалу, тобто підготовленого заздалегідь. Нехай для отримання якісного матеріалу буде витрачено трохи часу, зате такі будови будуть радувати все життя.
  • Не можна не відзначити і той факт, що дерев’яні будинки мають невелику вагу, а значить, що вони не вимагають посиленого фундаменту. Це велика економія коштів.

Про дереві, як про матеріал можна говорити нескінченно. Будинки з нього ніколи не втратять своєї актуальності, і завжди будуть займати лідируючі позиції на ринку продажів серед матеріалів для зведення будинків.