З часів Русі колоди використовувалися як матеріал, з якого збиралися зруби для будинків. Причому, для зведення не використовувалося нічого, крім рубаної колоди.

Після багатьох років зруби не втратили своєї унікальності, вони все також затребувані і популярні. Багато в чому це пов’язано зі швидкістю збірки дерев’яної конструкції, що особливо важливо для тих, хто хоче швидко справити новосілля.

Як правило, зруби для будинків збираються з колод однакового діаметра і товщини, яка не перевищує 30 см. Причому, чим суворіше погодні умови в регіоні, тим більшим діаметром володіють колоди. Вони утворюють собою вінці. Так, в кількості двох пар вони скріплюються за допомогою пазів, між ними кладуть утеплювач – джутове волокно, клоччя або мох.

Щоб уникнути будь-яких зрушень в конструкції, всі елементи надійно утримуються шипами (кожні 200 см). Нагородити конструкцію більшою надійністю вдається за допомогою вертикальних затискачів.

Матеріал для будівництва

В якості будівельного матеріалу для зрубу виступають як хвойні, так і листяні породи дерев. Сосна або ялина мають більший пріоритет в процесі вибору будівельного матеріалу. Все це завдяки підвищеній щільності і смолистости хвойних порід. Деревина сама по собі має очевидні переваги перед іншими будматеріалами.

По-перше, багатьох приваблює її абсолютна екологічність і висока міцність. По-друге, дерево має низький показник теплопровідності і чудово пропускає повітря. Саме тому всередині дерев’яного будинку завжди буде складатися оптимальний для проживання мікроклімат, незважаючи на пору року.

Брусу зруби будинків мають таку популярність завдяки такому будівельному сировини, як колода. Використання в сучасному житловому будівництві абсолютно екологічного матеріалу – це рідкість.

Деревина відрізняється саме цією якістю. Повністю природне походження матеріалу – запорука максимального комфорту і безпеки для домочадців. До того ж зруб має прийнятну вартість, яка вигідно відрізняється від будинків з каркаса або інших аналогічних технологій.

Відсутність дорогою внутрішньої і зовнішньої обробки теж сприяє більшого попиту на рубані будинки і лазні. Зруби мають інші очевидними перевагами:

  • висока міцність і надійність конструкції;
  • низька теплопровідність і економія опалення;
  • колода – це цілісна структура, що сприяє підвищенню міцності і надійності споруди, навіть при агресивному впливі довкілля;
  • рублені стіни унікальні: вони поглинають надлишок вологи або зволожують повітря при її нестачі;
  • знезараження повітря в будинку завдяки вмісту фітонцидів в деревині.

Важливо, щоб будівництвом будинку займалися професіонали, тоді споруда буде надійною і довговічною.