Дерево, як матеріал, володіє безліччю переваг перед іншими видами будівельних матеріалів. Серед них слід відзначити природне походження, що робить виріб абсолютно безпечним для людини.

Починаємо будівництво

Каркасна лазня являє собою досить практичне і швидко зводять споруду. Її монтаж починається з облаштування фундаменту. Для таких цілей можна використовувати кілька типів подібних систем:

  • Пальові або свайно-гвинтові фундаменти застосовуються для різних грунтів. Останні дозволяють значно спростити процедуру зведення і знизити витрати на подібні роботи.
  • Стрічкові фундаменти являють собою стандартні споруди, які застосовуються для будь-яких видів будівель. Їх застосування обмежується тільки особливостями грунту і рівнем залягання грунтових вод.
    будівництво каркасної лазні

Алгоритм зведення

Процес будівництва каркасної лазні можна розбити на кілька послідовних кроків:

  • В першу чергу виконується облаштування каркаса. Для цих цілей використовується дерев’яний брус товщиною 1212 см. Щоб надати йому міцності використовується верхня і нижня обв’язка з товстого дерева. Знизу вона може фіксуватися до фундаменту за допомогою спеціальних болтів.
  • Зверніть увагу, що кількість вертикальних стійок може бути різним і залежати в першу чергу від габаритів лазні та кількості кімнат. Найпростішим варіантом є будівля з 4-х стійок, які скріплюються між собою.
  • Наступним кроком облаштування покрівлі. Найчастіше для таких цілей застосовують звичайний двоскатний варіант, який будувати досить просто і легко. Також можна зробити і односхилий дах, що ще легше.
  • Завершальним етапом є внутрішня і зовнішня обробка стін. Для цього використовуються спеціальні листи теплоізоляційних матеріалів (наприклад, мінеральна вата), які мають у своєму розпорядженні між сусідніми стійками.

Усередині стіни покривають дерев’яною вагонкою, зробленої з вільхи, липи або осики.

Зовнішнє покриття передбачає спочатку облаштування гідроізоляційного бар’єру з плівки, а потім обробку його фанерою, дерев’яною дошкою. Потім вони зверху вже покриваються декоративними матеріалами.

Монтаж каркасної лазні – досить проста операція, яку можна виконати і самостійно.