Важливою складовою заміського житла або дачі є баня. У ній не тільки паряться, знімають втому, а й відпочивають у колі друзів. Будівництво лазні припускає знаходження відповідей на ряд важливих питань. 

На скільки людина розраховує побудувати лазню? З якого матеріалу, на якому фундаменті, які приміщення в ній будуть розміщуватися, і якими будуть їхні розміри?

Оптимальною вважається лазня, в якій зможуть попаритися від 5 до 7 осіб. Найпоширеніший матеріал – дерев’яний брус. При виборі цього будівельного матеріалу не потрібно зведення потужного фундаменту. Досить закласти неглибоке підставу з готових бетонних блоків. Що стосується приміщень, то їх може бути три. Парилка, мийна і роздягальня, яка послужить і як кімната відпочинку. Прикрасить і збільшить простір тераса навколо лазні.

Якщо на ділянці присутня грунт у вигляді торфу, верхній шар якого досить щільний, то фундаменту слід розташувати саме на ньому. Споруджують приблизно шість опор під зруб. Кожна опора складається з двох бетонних блоків. Нижній блок укладається плазом, а верхній – ставиться на нього вертикально. Це додасть стійкості всіх конструкції. Невелике осідання компенсують прокладками з дощок.

Розміри приміщень залежать від того, скільки людина буде перебувати одночасно. У кімнаті відпочинку збираються цілою компанією, тому більша частина споруди відводиться під неї. Парилку, в якій будуть знаходитися від сили 3 людини одночасно, роблять меншого розміру.

У парильні влаштовуються лежанки в два яруси. У кімнаті відпочинку, за бажанням, присутні не тільки стіл, а й лави. Для обробки лазні часто використовують вагонку. Причому матеріал підійде як для внутрішніх робіт, так і для зовнішніх. При самостійно зборі лазні крокви збираються на землі. У готовому вигляді піднімаються і встановлюються на місце. Для обшивки стелі застосовується все та ж вагонка. До того ж матеріал, прибитий знизу до стельових балок, послужить і застібкою крокв.

Для утеплення стелі використовується просушений торф або ж мінеральна вата, керамзит. Останні два матеріалу особливо потрібні для утеплення зони навколо димових зон. Утеплення підлягає і підлогу в лазні. Його пристрій починається з укладання чорнової підлоги, на який настилають звичайні шпунтовані дошки. Використовувані дошки повинні бути гладкими, без дефектів. Крім основного застосування, баню можна використовувати для дружніх посиденьок.