Створити на своїй ділянці чудове альпійське диво може кожен. Неповторна краса гірських квітів і трав підкорить будь-кого, якщо вкласти в створення альпійського шедевра свою душу і серце.

Спочатку альпінарії стали популярні в Європі, але вони настільки сподобалися і професійним садівникам і любителям, що сьогодні вже не знайти куточка на землі, де б не створювалися свої композиції.

Процес створення альпійської гірки дуже індивідуальний. Не можна знайти готового рішення, так як особливості ландшафту не дадуть вам можливості повторити вже створені творіння. Однак, є і ряд простих правил, які повинні дотримуватися, всі, хто береться за створення альпінарію.

Вибір місця розташування

Щоб визначитися з вибором місця для альпійської гірки, треба зрозуміти характер і умови проживання гірських рослин. Найчастіше, це сонячні ділянки, захищені від вітрів. Це особливо важливо, тому що вам обов’язково захочеться в міцну сім’ю альпійцев додати кілька ваших улюблених, але примхливих видів рослин.

Якщо на вашій ділянці є природні піднесення, горбки, то краще зупинитися на них. Природні умови завжди більш сприятливі для рослин. Та й час на створення альпінарію буде потрібно помітно менше. Але зверніть увагу на нижній шар, це обов’язково повинна бути дренажна основа, добре відводить зайву вологу.

Непоганим матеріалом для дренажних конструкцій служать камінь, пісок, щебінь. Підійде також і такий будівельне сміття, як колотий цегла, бетонна крошка.alpiyskaya-

Приступаючи до роботи, насамперед готуємо грунт для посадки. Всі рослини-альпійці люблять родючу, пухкий грунт. Перекопка грунту на альпійській гірці виробляється вкрай рідко, тому краще взяти суміш піску з торфом. Така суміш створює прекрасні умови для надходження кисню до коренів рослини.

Грунт на гірку наноситься шарами, з додатковою проливкой водою. При цьому треба стежити, щоб заповнювалися всі ніші і порожнечі між камінням, щоб уникнути подальшого осипання грунту і зміщення каменів. Камені треба укладати тільки на стійкий шар.

При укладанні грунту видаляйте всі бур’яни. Видалити бур’яни методом перекопування два рази в рік, як на звичайній грядці, ви не зможете. Тому боротьбу з бур’янами треба починати відразу. За бур’янами треба стежити і ретельно їх видаляти, не чекаючи їх розмноження і зміцнення позицій. Можна використовувати також і хімічні засоби боротьби.

Коли ваша гірка буде готова, висадіть всі підготовлені рослини відповідно до вашим планом посадки. Вибирайте рослини таким чином, щоб цвітіння на вашій гірці не припинялося весь сезон. Тоді альпійська гірка буде радувати вас і наповнювати новими творчими ідеями!