Альпійська гірка користується величезним попитом у багатьох ландшафтних дизайнерів уже протягом кількох років. Краса цієї споруди полягає в її природному вигляді, а також в унікальності – навряд чи можна зустріти два ідентичних один одному альпінарія.

Будівництво цієї прекрасної деталі ландшафту вимагає чимало сил, часу і фінансових вкладень, однак отриманий результат безсумнівно буде коштувати цього. Красиво облаштований альпінарій неодмінно стане гордістю власників ділянки. Отже, з чого ж потрібно почати?

Насамперед необхідно підготувати місце для альпійської гірки. Це повинна бути досить відкрита місцевість з хорошим природним освітленням. Також слід пам’ятати про те, що гірка повинна підніматися над поверхнею, як мінімум на метр, інакше задумана композиція перетвориться в рокарій.

Якщо при будівництві рокария використовуються не тільки великі камені, а й дрібна галька і пісок, то в облаштуванні альпійської гірки повинні брати участь тільки великі камені – справжні валуни і брили. Камені повинні бути природного походження і однотипні. Більш придатними породами будуть граніт, вапняк, сланець і піщаник.

Для того, щоб альпінарій не був схожий на безглузде нагромадження каменів, а був частиною місцевого ландшафту, варто намалювати план, перш ніж приступати до роботи. У схемі також можна вказати доріжки, переходи, стежки і ступені, причому, чим хаотичнее вони будуть розташовуватися, тим природніше і витонченішою буде виглядати альпінарій.

До вибору рослин, що прикрашатимуть цей мальовничий куточок природи, також слід підійти з фантазією. Альпійська гірка буде виглядати яскраво і оригінально, якщо підібрати барвисті квіти і густі чагарники. Чим дрібніше будуть бутони, тим ніжніше буде виглядати композиція. Фахівці виділяють кілька видів рослин, найбільш придатних для альпінарію:

  • Килимові або почвокровние рослини. Їх головна особливість полягає в тому, що вони досить невибагливі і здатні за короткий термін займати вільну територію за допомогою сланких горизонтальних пагонів. До них відносять чебрець, деревій, звіробій, альпійську суницю, м’яту, ломикамінь, настурції та інші.
  • Бульбові і цибулинні. Це саме ті рослини, які будуть радувати погляд при весняному цвітінні. Вибір їх воістину великий. Менш вибагливі – анемона, нарцис, рябчик, крокуси та тюльпани.
  • Розеткові рослини. Мабуть, це самі примхливі представники флори, але альпінарій неможливо уявити без глоксинії, вриезии, молодила покрівельного, примули, манжетніка і інших, не менш красивих квітів цього виду.
  • Чагарники і карликові дерева. Для того, щоб альпінарій не був схожий на просту клумбу, можна розбавити килим з квітів, посадивши жимолость, ялівець, тую, дерен і спіреї.

Власники ділянок з досить вологим кліматом, можуть додати трохи екзотики при побудові альпійської гірки. Для цього потрібно вирити неглибоку ямку і наповнити її водою, після чого в цьому маленькому озері посадити болотні рослини, а периметр прикрасити химерними корчами.

При декоруванні альпінарію важливо пам’ятати головне правило ландшафтного дизайну – все повинно виглядати як можна природно, ніби над цим чарівним елементом ділянки працювала сама природа. Велика кількість квітучих рослин може перетворити стильний елемент ландшафту в звичайну клумбу, тому так важливо знати міру. Також не слід прикрашати альпінарій пластиковими, скляними, керамічними елементами і садовими фігурками.