Багато господарів на території своєї земельної ділянки облаштовують декоративні водойми і хочуть прикрасити їх берега.

Можна використовувати оригінальний спосіб прикраси водойми – створити композицію на воді. Така композиція має приголомшливий зовнішній вигляд і прекрасно підходить для водойм будь-якого розміру. Водойми широко використовують в ландшафтному дизайні для прикраси території саду. Залежно від розмірів ділянки і побажань замовника, можна створити струмок, водоспад, ставок, озеро і навіть болотце. Для створення таких елементів дизайну застосовують плівку, бетон, камінь, пластик та інші матеріали.

Важливі моменти, які потрібно врахувати при створенні водойми на ділянці

Створюючи навіть маленький водойму, можна зробити атмосферу комфорту, затишку і спокою. Також водойму – це прекрасний засіб гармонізації ландшафту ділянки, вписування його в природне середовище. Але необхідно пам’ятати, що створення водойми – це тільки початок, основне завдання власника – це догляд та підтримку водойми в належному стані. В іншому випадку, вода в ньому зацвіте, з’явиться неприємний запах і ділянку наповниться настирливими комахами. Забруднити воду можуть листя поруч стоять дерев, рослини, які потрапляють у воду і починають гнити, а також всіляке сміття, який розноситься вітром.

Чагарники і дерева, які ростуть біля водойми, корінням розпушують ґрунт, що призводить до осипання грунту в воду. Такі труднощі не повинні стає для вас перешкодою. Якщо вибрати відповідне місце, врахувати всі негативні фактори і забезпечити належний догляд, можна отримати бажаний результат.

Береги водойми можна декорувати газоном або рослинами, викласти їх каменем, натуральним або штучним. Щоб забезпечити водойму рослинністю, можна зробити декоративні клумби на воді. У клумб, розташованих на воді, є безліч переваг. Для створення таких клумб не потрібні великі матеріальні витрати, вони прості в догляді і обслуговуванні, а, головне, таку композицію можна прибрати в будь-який час.

Можна розвивати оригінальність думки до нескінченності і застосовувати все це на практиці. Наприклад, на воді можна влаштувати не квіткову клумбу, а вирощувати овочі. Для водної клумби можна використовувати не тільки вологолюбні рослини.

Існує безліч способів виготовити клумбу на воді, для цього застосовують різні матеріали і ємності. Клумба може бути закріплена або вільно плавати по воді.

Матеріали для водної клумби

Щоб матеріал не тонув, він повинен бути легким, для цих цілей чудово підійде пластик, також можна застосувати труби, зігнуті в кільце, ємності, пляшки з цього матеріалу.

Ємність наповнюють землею або гідропоніка, в нього і висаджують рослини. Краще для водної клумби гідропоніка, оскільки вона легше землі, а це дозволяє зробити клумбу більше. Якщо ви хочете створити велику клумбу і використовувати землю, краще зробити її нерухомою. Для закріплення можна застосувати камінь, який був би стійким і не виступав над поверхнею води.

Камінь повинен бути плоским, що дозволить зафіксувати конструкцію на ньому. Якщо ви ще не створили водойму, а тільки плануєте, ви зможете полегшити задачу створення клумби, якщо використовуєте бетон. Підготуйте підставку для клумби і забетонують підставу. Для такої колони можна використовувати бетон, цегла або камінь. Після того, як колона буде забетонована, можна провести гідроізоляційні роботи для водойми.

Водна клумба виглядає цікаво і привабливо. Вона прекрасно прикрасить водойму, також на ній можна розташувати декоративні фігурки або виростити улюблені квіти. Незвично буде виглядати дрейфуюча по воді клумба з овочами. Рослини для такої клумби слід підбирати відповідно до стилю саду, який ви вибрали. Якщо ви захочете чогось зовсім незвичайного, можете спланувати клумбу безперервного цвітіння.