Ще з давніх-давен людство придумало ховати свої угіддя за огорожами. В даний час така огорожа ховає двір з різними будівлями, ділянкою з городом від цікавих очей, ще вітру і шуму ззовні. 

Але є люди, яких ніяк не приваблює дивитися постійно на ці захисні споруди, тому вони прагнуть знайти їм альтернативу, яка не тільки зробить недоступною ділянку для сторонніх, але і не порушить природну красу всього садового ландшафту. Жива огорожа, насадження з різних садово-паркових рослин, посаджених густо в одну суцільну лінію, призначених як для огорожі ділянки, так і прикраси приватних володінь.

Види

Огороджувальні насадження по висоті бувають трьох типів:

  • невеликі бордюри. Бувають висотою не більше 1 метра, покликання їх – обрис садових доріжок, клумб і газонів;
  • огорожі до двох і більше метрів. Таку стіну з живих рослин всаджують уздовж території ділянки;
  • огорожі один-два метри. Такі огорожі служать поділом території на функціональні ділянки.

Зелені насадження бувають формованими і зростаючими вільно, на відміну від других, які ростуть довільно, формованим, шляхом обрізки живоплоту, надається правильна геометрична форма. Також огорожі з живих рослин класифікуються за таким параметром, як рядності посадки:

  • однорядні. Це коли огорожа з живих рослин посаджена в один ряд, формується дане огорожу з рослин, посаджених на однаковій відстані один від іншого;
  • двох і трьохрядні. В даному випадку огорожу формують з різних рослин, посаджених декількома лініями у вигляді ярусів різної висоти.

Вибір рослин

Щоб зробити прекрасну живопліт краще вибирати саджанці, призначені для кліматичних умов місцевості. Підбирати варто зимостійкі рослини з досить густою кроною, швидко оновлюються після стрижки. Також володіють практично ідеальною здатністю до формування додаткових пагонів.

Догляд

Вдаючись до формування зеленого огорожі на будь-якому приватному ділянці, треба взяти на замітку, що йому знадобиться ретельний догляд протягом сезону. Такий «паркан» потрібно поливати в міру необхідності, удобрювати відповідними добривами і вчасно підстригати. Якщо не приділити огорожі належної уваги, та швидко розростеться, після чого її доведеться обрізати практично під корінь.