Основною відмінністю будинків в стилі модерн є те, що вони виділяються на тлі стандартних проектів. Більше вони нагадують архітектурні шедеври, адже художньому оформленню тут приділяють важливе місце.

Для розмірів будинку немає обмежень. Вони можуть просторими і компактними, одно- або багатоповерховими. Особливість їх стилю:

  • раціональне планування;
  • використання нових технологій і матеріалів;
  • великі вікна;
  • продумування всіх деталей;
  • порушення звичних правил.

Значення слів «модерн» це сучасний і новий. До цього стилю можна зарахувати і хай-тек, де присутні прямі лінії. Також в ньому можуть бути і округлі форми. Матеріали, які використовуються для будівництва це камінь, метал і скло. Важливим елементом є зовнішнє оформлення парадного входу, балкона, тераси.

Розробка проекту

Краще замовити проектування будинку, навіть якщо плануєте будівельні роботи виконувати самостійно. Адже всі елементи конструкції повинні бути продуманими. За кожною деталлю на етапі розробки і втілення в життя повинен стежити архітектор. Тому найчастіше проектування і будівництво виконує одна компанія. Вам запропонують вибрати з готових проектів або займуться підготовкою індивідуального. Великі будинки красиві, але ще вони повинні бути практичними. Тому спочатку потрібно зайнятися плануванням. Роблять це з урахуванням:

  • кількості осіб в сім’ї;
  • матеріального достатку.

Кількість членів сім’ї допоможе визначити відповідний розмір. Фінансова сторона може відбитися також на виборі матеріалів. Для обробки скляного фасаду можуть використовувати вітражі і мозаїку. Для стін використовують штукатурку і фарбу, що не ховаючи під ними елементи декору: ліпнину, колони.

Для будівництва будинків іноді використовують дерево. Окрасою служать сходи, лоджії і тераси. Величезні вікна тут можуть комбінувати зі скляними стінами. Тому вони виходять дуже світлими.

При розробці індивідуального проекту, спочатку буде складено і підписано технічне завдання. Після обговорювання всіх деталей вам запропонують підписати договір і внести передоплату. Розробку майбутньої будови виробляють з урахуванням всіх побажань клієнта. У підсумку ви отримаєте детальну розробку всієї документації необхідної для будівництва. Вона буде містити архітектурну та інженерну частину проекту.

Інший варіант, внесення змін в готовий типовий проект. При замовленні проекту і будівництва всі етапи будівництва від закладки фундаменту до виконання внутрішньої обробки, підбору дизайну приміщення і облагородження території візьме на себе компанія.