Проектуючи місце для будівництва заміського будинку, враховуйте кілька моментів: Відстань до воріт і паркувальної зони. БНіПи та інші норми по розміщенню будівлі. Орієнтацію по сторонах світу. Тоді шлях від машини до вхідних дверей буде коротким, і переносити сумки з продуктами та інші важкі речі буде легшим. Найменше сил знадобиться і для розчищення цього шляху від снігу взимку. Крім того, буде простіше і дешевше підводити комунікації до будівлі. Але розташовуючи його в глибині ділянки, можна отримати свій бонус: з вікон ви милуватиметеся не воротами, паркуванням або гаражем, а красивим садом.

Є обмеження щодо розміщення будинку, продиктовані БНіПами, протипожежними та санітарними нормами: Між житловим будинком та кордоном із сусідньою ділянкою має бути не менше 3 м. При цьому господарські споруди можуть відстояти від цього кордону як мінімум на 1 м. Замовити професійне проектування будинку ви можете на сайті https://kotedgstroy.ru.

Зверніть увагу: відстань вимірюють не від стіни будівлі, а від її виступаючих частин (цоколя, звісу покрівлі, ганку тощо). проїздів Відстань між розташованими на сусідніх ділянках житловими будівлями з негорючих матеріалів (газобетонних блоків, цегли) має становити понад 6 м. Мінімальна відстань між «горючими» дерев’яними чи каркасними будинками – 15 м.

Бажано прив’язувати будинок до ділянки так, щоб допоміжні приміщення без вікон або з маленькими вікнами (санвузли, котельня, комора, гараж, тамбур, сходова клітка) були звернені на північ. Це понизить тепловтрати з будівлі. А житлові приміщення, яким потрібна максимальна інсоляція (вітальня, спальня, дитяча кімната), краще звертати на схід, південний схід та південь. Плануючи кімнати на південному заході та заході, не забувайте, що літніми вечорами тут буде жарко і душно, знадобиться кондиціонер.

Оцініть і рельєф місцевості. Великий ухил, сильні перепади по висоті призведуть до додаткових витрат на земляні роботи та спорудження фундаменту. Газову трубу можна прокладати тільки зовні приватного будинку. Має сенс розташувати котедж так, щоб відстань між селищною магістраллю та котельнею була якомога коротшою.

Конструктивні рішення

Другим важливим розділом у проекті будинку є конструкції. Він входить до документації під шифром КР. в ньому описуються конструктивні та планувальні рішення будівлі. Він складається з текстової та графічної частини. Текстова частина включає:

відомості про ділянку, кліматичні умови, топографію, геологічні особливості;
опис механічних характеристик ґрунту, його складу, наявність підземних вод;
опис запроектованих конструкцій та обґрунтування рішень.
Також описуються захисні заходи. Графічна частина складається з таких креслень:

  • схем вузлів будівельних конструкцій, каркасів;
  • поверхові плани будинку;
  • розрізи із зазначенням несучих конструкцій (балок, ферм, ригелів, колон) та їх розмірів;
  • плани перекриттів та покриттів із зазначенням відміток та розмірів плит та несучих конструкцій.
  • плани фундаментів та їх розрізи.

У розділі проводиться розрахунок всіх конструкцій, перевірка їхньої здатності, що несе. Підбирається тип фундаменту, його розміри, площа опори та глибину закладення. Підбираються перекриття, їх тип, вказується товщина та конструкція.