У нинішній час є чимало сімей, які хочуть жити у власному будинку, замість міської квартири.

Щоб будинок був не тільки красивим, але також несхожим на інші житлові споруди, найефектнішим. Для отримання всього цього потрібно докласти чимало зусиль, найбільш важливо визначитися з вибором будівельного матеріалу, якщо заплановано купувати не готовий будинок, а зводити його.

Крім цього правильно вибрати ділянку, підготувати його за всіма правилами до майбутніх будівельних робіт. Тепер кілька слів про матеріал для будівництва житла. Їх реалізується величезна кількість, фаворитом залишається цегла. Незважаючи на велику вартість, будинок з такого будівельного матеріалу виходить добротним, здатним стояти століття, зведена якісно цегляну будову послужити не тільки нинішнім власникам, але також їх дітям, онукам.

Яка цегла краща?

Видів цегли багато, так що треба добре подумати і підібрати найнадійніший будівельний матеріал. Зведення зовнішніх стін проводиться часто з цегли керамічної або силікатної, пресованого глиняного. Найбільш дорогими є вироби керамічні, значно меншу мають ціну інші види цегли, однак тривалість експлуатації будівель з цих матеріалів знижується.

Не рекомендується ставити стіни з пресованої і силікатної продукції в регіонах, де переважає велика вологість. Але щоб заощадити на зведенні будинку, адже підсумкова вартість його вийде значною, можна силікатні цеглу і з пресованої глини застосовувати при зведенні внутрішніх перекриттів.

Метод укладання

Щоб стіни вийшли міцними (несучі), викладаються вони в півтора цегли, при наявності досить холодного клімату зведений каркас утеплюється додатково. Якщо будинок поставлений з яких-небудь причин в одну цеглину, проводиться посилення стін. Це відбувається в місцях перетину, там, де було вироблено зміцнення стельових балок, застосуванням стовпів перетином 38х38 сантиметрів.

Крім цього армуються додатково спеціальною сіткою, монтуючи її черга кожні чотири ряди цегляної кладки. Внутрішні стіни (перегородки) можна укладати в півцеглини, а ті стіни, де не планується навантажень на стіну цегла класти і зовсім на ребро.