Щоб правильно і без особливих витрат зробити ремонт квартири самостійно, необхідно підійти до даної теми грамотно, заздалегідь скласти план дій, їх черговість, підібрати і закупити будівельні матеріали. Потрібно порахувати, скільки необхідно тих чи інших матеріалів.

Перед початком ремонту треба старі шпалери видалити, зашпаклювати стіни і укоси. Але якщо дозволяють фінанси і є бажання, то вікна можна замінити на більш сучасні. Якщо кількість розеток у квартирі мінімальне, а ви хочете більше або електропроводка почала створювати проблеми, потрібно в першу чергу зайнятися цим.

Пол обов’язково потрібно ремонтувати до початку обклеювання шпалер, щоб не осідала пил на стінах. Після ремонту підлоги за бажанням можна покласти плінтус, їх у продажу є безліч різновидів. Перед обклеюванням шпалер або фарбуванням стін старе покриття видаляється, стіни шпаклюють, щоб вони стали рівними, дають їм просохнути.

Буває, що шпалери погано видаляються, для цього їх необхідно змочити. Тріщини, наявні в стіні, обов’язково потрібно прошпаклевать, а потім гарантувати щоб, коли будуть поклеєні шпалери, не було видно ніяких вад. Це важливо тому, що фахівцями вже давно помічено, якщо зроблений ремонт якісно, ​​то квартири здаються досить частіше і за прийнятну ціну, ніж квартири з менш якісним ремонтом, а відповідно і комфортом. Адже кожна людина, що зняв таку квартиру, в подальшому захоче приїжджати в даний місто частіше.

Для ремонту стелі найкращим варіантом буде гіпсокартонна конструкція, яку легко монтувати. Можна створювати також і багатоярусну конструкцію. Ще стелю зручно обробити стельової плиткою, для її обклеювання не потрібно великих зусиль.

Після завершення всіх робіт, провести прибирання та насолодитися виконаною роботою.