Практично на кожній дачній ділянці ростуть дерева. Деякі люди їх висаджують хаотично, інші ж звертаються за допомогою до ландшафтного дизайнера.

Як правильно розташувати дерева на ділянці?

Є кілька варіантів:

  • Ордінари – висаджується по одному дереву. За ним потрібно ретельно доглядати протягом року, щоб воно виглядало привабливо і естетично. Для декоративних цілей варто підбирати декоративні дерева. Цей спосіб висадки підійде для невеликих ділянок. Часто таке дерево роблять родовим. Якщо садиться ялина, то обов’язково її наряджають на кожен Новий рік і водять хороводи.
  • Групи – створюються композиції з ряду дерев. Їх потрібно підбирати по ярусности. Наприклад, спочатку висаджуються високі дерева, після чагарники, а потім клумби з квітами. Щоб група виглядала мальовничо, то дерева варто підбирати з красивими широкими листям. Групу найчастіше розміщують в центрі дачної ділянки. Дерева в цьому випадку садять в середині кола. При їх підборі варто враховувати діаметр крони, висоту і швидкість росту.
  • Живоплоти – дерева садять в лінію. Вони можуть вільно рости або їх регулярно стрижуть. Така огорожа захистить ділянку від вітру, цікавих очей і сторонніх звуків. За допомогою дерев відгородитися від сусідів, або розділити сад на кілька зон. При їх виборі варто орієнтуватися на їх висоту і тип листя, перевагу варто віддавати великолистовим екземплярів.
  • Алеї – за допомогою дерев можна оформити доріжки на дачній ділянці. Дерева варто висаджувати на близькій відстані один від одного. Коли вони розростаються, то повинні утворити живий купол. Такий тип висадки дерев доречно робити тільки на великих ділянках.

Які дерева підібрати для створення ландшафтного дизайну?

Їх можна розділити на дві великі групи:

  • Стійкі сорти дерев – це можуть бути клен, плакуча верба, береза, прекрасна липа або дуб, його найчастіше вибирають родовим деревом. Хвойні породи найкраще підійдуть для створення живоплоту.
  • Декоративні дерева – з їх допомогою створюють різні садові композиції. До ними ставляться – вишня, горобина, або яблуня і черемха.

Є кілька критеріїв при виборі дерев:

  • плодоношення – якщо дачник хоче не тільки зробити гарний ландшафтний дизайн, а й отримувати урожай фруктів з дачі, то варто звернути увагу на плодові сорти;
  • декоративність – якщо дачник хоче цілорічний зелений сад, то для ландшафтного дизайну варто підбирати хвойні дерева, для літнього сезону – оптимальний варіант листяні породи;
  • захист насаджень – висаджені дерева можуть виконувати захисну функцію. З їх допомогою можна сховатися від вітру лібор зміцнити грунт.

Кожен дачник вибирає самостійно вид ландшафтного дизайну і породи дерева для його створення. Вибір грунтується на смакових перевагах і особливості дачної ділянки.