Заняття спортом і здоровий спосіб життя часто стають синонімом успіху. У містах і селах з’являється велика кількість ігрових спортивних зон, де із задоволенням займаються як діти, так і дорослі. Металеві огорожі спортивних майданчиків здаються найбільш зручним варіантом провести межу між зоною активного відпочинку і прибудинковими територіями.

Пристрій спортмайданчику – справа непроста. А головне завдання огорожі – забезпечити комфорт і безпеку під час ігрових або спортивних занять, а також запобігти виліт спортивних снарядів на прилеглу територію. Тому до цього елементу спортивної зони пред’являються високі вимоги. Більш детальная информация – за посиланням.

Основні вимоги до огорож спортмайданчиків

Будь-які паркани для спортивних майданчиків повинні відповідати вимогам будівельних норм і правил (СНіП). Ці норми для кожного виду спорту свої. Наприклад:

 • На майданчиках для метання молота або диска загороджувальна конструкція повинна бути сітчастої висотою не менше 3 метрів 35 сантиметрів;
 • Довжина бічних ліній тенісного корту повинна бути довжиною не менш 6 метрів, а висота конструкції – до 3 метрів.
 • На майданчику для містечок висота захисної конструкції вздовж вала повинна становити 3 метри, по торцях – 1 метр.
 • Можливо поєднання різних видів загороджень, якщо на майданчику передбачаються заняття різними видами спорту.
 • Якщо розміщуються сидіння для вболівальників, висота огорожі повинна бути не менше 1 метра 20 сантиметрів.

Абсолютно будь-яка огорожа спортивного майданчика повинно відповідати загальним вимогам:

 1. Безпека. Огороджувальний споруда не повинна мати гострих кутів або кромок, які можуть стати причиною травми. Для досягнення цієї мети під час монтажу використовують травмобезопасниє кріплення і розташовують їх всередині стовпів.
 2. Елементи конструкції, спрямовані всередину спортивної зони, повинні поглинати і пом’якшувати удари. Для цього на основні деталі металоконструкції має бути нанесено додаткове полімерне покриття.
 3. Міцність. Елементи конструкції повинні витримувати сильні удари, не деформуючись при цьому.
 4. Огорожа повинна бути простою в збірці. Більшість спортмайданчиків мають стандартні розміри. Тому немає необхідності універсальні конструкції адаптувати під ці параметри. Монтажні і демонтажні роботи не повинні ускладнюватися підбором якогось спеціального інструменту або обладнання.
 5. Естетичність. Огорожа повинна відповідати загальній архітектурі прилеглої території.

Види огорож

Безпека занять на спортмайданчиках досягається правильним підбором якісної огорожі. Тому матеріалу, з якого вона буде змонтована, приділяється особлива увага. Пристрій огорожі можливо з наступних матеріалів:

 • сітка рабиця;
 • монтажна зварна сітка;
 • секційні конструкції збірні з арматури і катанки;
 • пластикова сітка.

Опори можуть бути теж різними: металевими, залізобетонними або дерев’яними. Дерев’яні опори використовують в тому випадку, якщо організовується тимчасова зона для занять спортом. Вони швидко гниють, так як схильні до дії навколишнього середовища. Залізобетонні опори відрізняються міцністю і надійністю, але при цьому до них незручно кріпити сітку або зварні панелі. Оптимальний варіант – металеві стовпи діаметром 60 – 120 мм. Сталеві труби здатні витримувати серйозні навантаження. Вони відмінно протистоять корозійних процесів.