Якщо ви вже остаточно вирішили, що паркан вам не потрібен, а потрібна жива огорожа, то саме час визначитися з рослинами, які будуть входити в її склад. З огляду на, що такий паркан має велику історію, то людина вивела найбільш підходящі для цих цілей рослини.

Потрібно розуміти, що для кожного типу живоплоту необхідно висаджувати свою рослину.

Для огорож більше 2-х метрів заввишки можна вибрати граб звичайний. Його легко формувати, крона досить щільна. Граб легко переносить затінені ділянки. Однак граб вимагає постійний полив і хороші родючі грунти. Крім граба для високих живоплотів підійде шовковиця чорна і шовковиця біла.

Якщо вам потрібна колючий живопліт, то в якості рослин варто застосувати глід звичайний і його різновиди. Дуже красиво буде виглядати липа дрібнолиста, правда ваша жива огорожа буде більше схожа на стіну, адже липа велике дерево, що досягає у висоту понад 25 метрів. Жива огорожа може бути сформована з вічнозелених дерев і чагарників. Ідеальним вибором для такої огорожі буде ялівець, він легко переносить посуху і не вимогливий до світла. Якщо полив для вашої ділянки не проблема, то зробіть живопліт з ялини або тиса ягідного.

Живопліт середньої висоти сформувати легше, адже вибір рослин для неї набагато більше. Для неколючими видів живоплоту можна вибрати: дерен білий, кизильник чорноплідної, бирючину звичайну. Всі ці рослини, крім дерену дають щільну і красиву огорожу. Можна застосувати бузок, крім захисту щовесни вона вас радуватиме прекрасним ароматом квіток. Відмінно підійде акація жовта, смородина золотиста. Список дійсно величезний.

Якщо вас цікавить колючий живопліт середніх розмірів, то візьміть барбарис звичайний, ялівець, глід. Варто зауважити, що така жива огорожа не може бути не формується, догляду за нею потрібно приділяти багато часу.

Якщо ваш кам’яний або залізний паркан повністю вас задовольняє, то зверніть увагу на низьку живопліт або бордюр. Рекомендуємо вічнозелені породи рослин для її формування. Наприклад, самшит вічнозелений. Можна використовувати таволгу японську, айву японську, в такому випадку у вас буде листопадна живопліт.