Коли ви приступаєте до створення ландшафтного дизайну на ділянці, необхідно дотримуватися обраного стилю і оформлення. Щоб отримати таку єдність, вам перш за все слід правильно підібрати рослини, які ви плануєте використовувати для створення композицій.

Коли мова йде про вибір рослин, слід скористатися порадами професіоналів, вони допоможуть підібрати рослини, чагарники і дерева, оформити з них композиції і створити правильну схему розсадження, щоб рослини не пропали.

Особливо строго потрібно підбирати рослини для саду, оскільки його засаджують НЕ однорічними рослинами, їх не можна буде міняти щороку. При виборі дерев для саду потрібно враховувати їх форму, забарвлення, сезонність, швидкість росту і деякі інші особливості. Купуючи посадковий матеріал, потрібно стежити за тим, щоб він мав правильну форму, легко переносив пересадку і був високої якості.

Для саду можна використовувати такі плодові дерева як: груші, яблуні, абрикоси, сливи, персики, черешні та вишні. Також можна використовувати хвойні рослини, чудово підійдуть європейська ялина, блакитна ялина, сосна. Часто висаджують багаторічні вічнозелені чагарники, такі як: ялівець, самшит або туя. Для правильного підбору рослин слід звернутися до фахівця, він підбере дерева і чагарники хорошої якості і врахує особливості ділянки для правильного росту дерева.

Важливо врахувати існуючі кліматичні умови, вони повинні підходити для вибраних рослин і дерев. У наших умовах великим попитом користуються: блакитна і європейська ялина, сосна звичайна і кримська, клен, береза, дуб, горобина, тополя, каштан, спірея, самшит, ялівець і деякі інші. Такі дерева і чагарники можна висаджувати як поодинці, так і групами, повноцінно використовуючи різноманітні відтінки і структури.

Плодові дерева, як правило, мають помірні розміри, відрізняються рясним цвітінням, до того ж вони порадують вас сезонним урожаєм. Але слід пам’ятати, що плодові дерева вимагають посиленого догляду в порівнянні з декоративними багаторічними чагарниками.

Тепер кілька слів потрібно сказати про характеристики деяких порід дерев і чагарників.

Сосна

Сосна – це вічнозелена рослина, яке має безліч видів. Всім відомо, що в сосновому лісі, або як прийнято його називати бору, повітря дуже чисте, насичене ароматами хвої, який дуже корисний для здоров’я людини. Для людини корисно бувати в сосновому бору, це заспокоює і позитивно впливає на загальний стан. Виходячи з цього, зовсім не дивно, що багато хто хоче мати частинку хвойного лісу у себе на ділянці.

Блакитна ялина

Така ялина прекрасне вічнозелена рослина. Найчастіше вона має правильну красиву форму. Цей вид їли часто застосовують в ландшафтному дизайні, його можна використовувати як новорічну красуню. Висаджують цей вид, як правило, в лицьовій частині ділянки.

Туя

Прекрасна рослина для саду, як правило, не має великих розмірів, всього шість метрів, його максимальна висота. Діаметр досягає двох з половиною метрів. Дерево має масу переваг: стійкість до погодних перепадів, добре переносить пересадку і зміна клімату, має густу крону, піддається фігурної стрижки. Також відмінно підходить для виготовлення живоплоту.

Кедр

Кедр відноситься до масивних вічнозеленим деревам, рослина має великі розміри. Є кілька видів кедра. Більшість видів має пірамідальну форму крони, досить посухостійкі і морозостійка. Кедр висаджують в дальній частині саду і спереду перекривають стовбур, більш низькорослими рослинами.

Клен

Це дерево невибагливе, має широку крону з великими різьбленими листям. Основна перевага клена в тому, що він відмінно переносить забруднену міську атмосферу і радує великою кількістю зелені. Такий вид дерева краще росте в дренированной грунті, відноситься до тенеустойчівим і морозостійким породам.

Рододендрон

Це широко поширений багаторічний вічно зелений чагарник, який має безліч видів. Деякі види однорічні, інші багато або дворічні. Оскільки існує безліч видів рододендрона, можна вибрати підходящий екземпляр. Кожен вид відрізняється формою, розміром, забарвленням листя і будовою. Цей вид чагарнику використовують для створення композицій, можна висаджувати поодиноко, добре поєднується з іншими рослинами.

Коли ви підбираєте дерева і чагарники для саду, слід заздалегідь порадитися з фахівцем. Він не тільки підбере якісний посадковий матеріал, а й врахує ваші індивідуальні переваги та особливості земельної ділянки. Посадковий матеріал не повинен простоювати викопаним довгий час, оскільки він втрачає свої якості. Як правило, рослини викопують на замовлення.