Підвіконня з ПВХ вже давно став популярним рішенням для більшості квартир. Він легко встановлюється, за ним легко доглядати, його зовнішній вигляд практично не страждає при використанні.

Але при установці подібного роду виробів завжди виникає питання: які розміри вибрати?

Який розмір можна замовити?

Якщо ви плануєте придбати підвіконня ПВХ від https://vikna-dveri.lviv.ua/, можете бути впевнені: фірма піде вам назустріч і зробить будь-який розмір полотна, який вам сподобається. Строго кажучи, обмеження по ширині не існує.

Проте, здоровий глузд визначає максимальні розміри за двома категоріями:

  1. по ширині пластикового полотна. Матеріал, з якого робляться підвіконня, виготовляється в стандартних смугах. Їх ширина обмежена;
  2. по ширині бетонного (дерев’яного) підстави. Якщо нове підвіконня буде значно більше, ніж підстава, воно може не просто зламатися, але і стати причиною поломки всього вікна. Регулярні навантаження на край, який прогинається всередину, будуть повільно, але вірно розхитувати раму.

Ці та деякі інші фактори важливо враховувати при замовленні нових вікон.

Як вибрати розмір?

Вибираючи розмір підвіконня, враховуйте наступні чинники:

  • ширину підстави. Максимальна різниця між ним і кінцевим розміром нижньої поверхні вікна становить 5-7 см. Іноді фірми пропонують значне збільшення, але це порушення технології;
  • розташування батарей. Новий підвіконня не повинен закривати більше половини батареї, так як інакше він буде перешкоджати повітряному потоку. Це призведе до промерзання вікон, та й приміщення буде холодніше;
  • довжину віконного отвору. Більшість панелей ПВХ стандартні, але вибирати варіант довший доведеться, якщо у вас нестандартний отвір. Не забувайте, що до його розмірів потрібно додати ще 6-10 см на бічні виступи.

Якою має бути товщина пластика?

Товщина пластини повинна враховуватися в тих ситуаціях, коли підвіконня вибирається довгий. Стандартна величина складається близько 18 мм. Якщо у вас пристойна різниця між підставою і накладкою на нього, має сенс вибрати матеріал товщі – 22 мм і більше (якщо знайдете).

Також важливо враховувати наявність вертикальних ребер. Чим частіше вони зустрічаються, тим менше шанс продавлювання поверхні. Не забудьте придбати заглушки, організувати відливи для вікон і виконати інші заходи під час монтажу.

Вибір підвіконня і правильна його установка – серйозне завдання, з якою далеко не кожному буде легко впоратися. Важливо не тільки правильно вибрати, але і встановити всі вироби. Тому краще доручити цю роботу професіоналам.