Рулонні штори – це відмінна альтернатива великоваговим портьєрам. Вони більш практичні і універсальні, займають мінімум місця біля вікна, не збирають пил. Сучасні тканинні ролети можуть бути різного дизайну і впишуться в будь-яке приміщення, як офісне, так і житлове.

До того ж, щільні полотна можуть надійно захистити кімнату від сонячного світла і знизити температуру на кілька градусів навіть жарким літом. Компанія з виготовлення та встановлення тканинних ролетів Рrestige-house підготувала рекомендації для правильного вибору. Визначитись з типом ролетів, вибрати відповідну тканину і отримати консультацію по вимірах можна перейшовши за посиланням – https://prestige-house.com.ua/roletytagaluzi/den-nich/.

Конструкція ролетів для захисту від сонця

Якщо приміщення знаходиться на південній стороні, в ньому буде дуже жарко в літній час, навіть якщо закрити вікна і встановити кондиціонер. У будь-якому випадку крізь шибку проникає велика кількість УФ-променів, які і нагрівають повітря в приміщенні. Тому рулонні штори стануть надійним захистом від сонця.

Конструкція ролетів буває відкритою і закритою:

  1. у відкритій вал знаходиться на увазі, а полотно просто звисає і накручується на нього;
  2. закритою вал захований в короб, який кріпиться до віконного отвору, а від цього короба вниз йдуть дві напрямні, по яких і рухається полотно.

Закрита конструкція більш краща для надійного захисту від сонця, так як дозволяє повністю закрити віконне скло без зазорів. Це означає, що навіть в бічні отвори сонячне світло не буде проникати всередину.

Яке полотно вибрати для захисту від сонця?

Тканинні ролети можуть мати різні ступені щільності полотна:

  • найщільніше непрозоре полотно називається «блекаут» і воно забезпечує повне затемнення приміщення, якщо це необхідно;
  • варіант «дімаут» затримує сонячне світло приблизно на 60-70%, його можна використовувати в тих приміщеннях, які не повністю виходять вікнами на південь, менш щільні напівпрозорі легкі тканини навряд чи добре впораються із захистом від сонячного світла, їх краще використовувати для кімнат на північній стороні;
  • непоганим варіантом для використання в різні пори року будуть штори «день-ніч»: вони складаються з чергуються прозорих і непрозорих смуг – можна створити ту ступінь затемнення, яка потрібна.

Також полотно може бути з пило-та грязеотталкивающей тканини, тканини з водонепроникним просоченням, а також зі спеціальним напиленням для відображення сонячного світла. Саме останній варіант варто віддати перевагу, коли є необхідність захистити приміщення від сонця.

Світловідбиваюче напилення наноситься на зовнішню сторону полотна, і воно досить успішно справляється з функцією відображення. Завдяки цьому навіть в жарку пору року в приміщенні можна знизити температуру на кілька градусів.