Привабливий газон з густою травою не може виникнути самостійно. Для того, щоб створити газон, потрібно витратити немало сил, але ще більше сил буде витрачатися на догляд за газоном.

Догляд за газоном: косіння

Залежно від типу газону, зростаючої трави на ньому, буде застосована своя послідовність косіння. Догляд за газоном здійснюється в період з травня по жовтень. Стрижку загону виконують не рідше, ніж раз в десять днів. Догляд за газоном активізується в період активного росту трави. У цей період необхідно стригти траву біля двох разів на тиждень.

Після посадки газону перший покіс трави можна виконувати після того, як трава досягне 10-12 см висоти. Косити траву потрібно акуратно не більше ніж 2-3 см. Догляд за газоном слід здійснювати за допомогою засобів механізації. Ідеальним рішенням для стрижки газонної трави будуть барабанні газонокосарки. Це одні з найдорожчих моделей, але при цьому дуже якісні. Однак догляд за газоном не обмежується просто косіння трави. Необхідно як мінімум раз на два тижні проходити по газону спеціальними граблями, це підчистить газон і поліпшить аерацію грунту.

Догляд за газоном: полив

Полив одне з серйозних заходів, до якого потрібно підходити з усією відповідальністю. Полив потрібно здійснювати або вранці або ввечері. Так як вдень волога випаровується значно швидше, ніж прохолодним вранці або теплим ввечері. Крім того, вранці додасть вологи рослинам ранкова роса, а при поливі ввечері вода добре просочиться в грунт і дасть харчування кореневої системи рослин.

Відразу після посадки газону поливати його потрібно кожен день, для збільшення швидкості росту трави. Залежно від типу газону і рослин, такий режим слід зберігати від 3 до 6 тижнів.

Бажано за день до косіння газон полити, це дасть додаткової сили траві для відновлення.

Також варто полити газон відразу після внесення добрив, це дозволить добрив розчинитися і швидше почати працювати.

Догляд за газоном в плані поливу може бути визначений багатьма чинниками, тип ґрунту, сезон і тип трави, ось що безпосередньо впливає на кількість трави. Слід пам’ятати, що велика кількість води на газоні зменшити аерацію грунту, мала кількість води здатне вбити рослини або значно зменшити їх число. Необхідно дотримуватися балансу у визначенні кількості води для газону, багато досвідчені садівники радять виходити з розрахунку трьох сантиметрів опадів в тиждень.

В принципі, загальне правило для будь-якого поливу діє і відносно газону. Інтенсивно поливати під час посухи і спеки, і скоротити полив при підвищеній вологості, низької температури або дощах.