Природне бажання людини жити біля води, може бути легко реалізовано в межах вашої присадибної ділянки.

Штучна водойма, який можна влаштувати практично на будь-якій ділянці, може виступати центральним елементом його дизайну, або гармонійно доповнювати вже існуючий.

За допомогою штучних водойм: ставків, великих озер, каскадів і струмків, можна вигідно підкреслити рельєфні особливості ділянки і найвигідніше їх використовувати.

Маючи в своєму розпорядженні сучасними технічними засобами і матеріалами, ландшафтні дизайнери можуть створити штучну водойму будь-якого розміру і форми, використовувати відповідний грунт вашої ділянки, або вдатися до інших способів його гідроізоляції. Не менш важливими питанням є оформлення берегової зони і рослинного оточення водойми, яке повинно гармонійно поєднуватися із загальним дизайном ділянки і вигідно виділяти водойму, підкреслюючи його красу.

Одним з найбільш вдалих варіантів вирішення питання про організацію на присадибній ділянці штучного водоймища, є пристрій штучного струмка. Динаміка, притаманна струмків, які можуть бути влаштовані з каскадами, значно оживляє дизайн ділянки, надає йому неповторний шарм і яскраву індивідуальність.

При проектуванні русла штучного струмка, враховується природний рельєф ділянки, або створюється штучний, за допомогою якого можна задати необхідну швидкість руху води. Як правило, русло штучного струмка проектується таким чином, щоб воно обминало найбільш яскраві і цікаві елементи ландшафтного дизайну, зайвий раз підкреслюючи їх винятковість.

При прийнятті рішення створити на ділянці штучний струмок, можна отримати дійсно унікальний елемент садового пейзажу, що передбачає наявність каскадів, невеликих водоспадів, мальовничих вигинів і невеликих річкових заток.

Дизайн берегової частини струмка, який може залежати тільки від вашої фантазії і кваліфікації дизайнера, також може дати багато дуже вдалих знахідок, здатних зробити вашу ділянку справжнім витвором мистецтва.