Створити цікаве яскраве оформлення можна навіть в кімнаті невеликих розмірів, головне взяти на озброєння кілька нескладних дизайнерських прийомів.

Визначаємося зі стилем

Зрозуміло, для дуже маленької вітальні погано підходять напрямки, в яких використовуються численні елементи, велика кількість різних матеріалів і габаритна меблі. Тобто найбільш оптимальними стають такі напрямки, як контемпорарі, екостиль, мінімалізм, гранж, сучасний.

Якщо ви тяжієте до класики, то і маленьке приміщення можна оформити з елементами ретро: головне не перевантажити його меблями і декоративними елементами. Вибудовуючи декор, потрібно відмовитися від надмірно масивних деталей. Наприклад, легка ліпнина на стелі може бути присутнім і в невеликій вітальні, а ось від багатоярусної кришталевої люстри краще відмовитися.

Визначаємося з смисловим центром композиції

Центр оформлення може не збігатися з центром кімнати. Смисловим центром стає головна відправна точка, навколо якої і вибудовується весь дизайн. Це може бути і м’який куточок з телевізором, і різьблений сервант, і навіть стіна, на якій будуть висіти кілька картин.

Меблі

У кімнатах до 14 квадратних метрів краще обмежитися тільки найнеобхіднішими предметами, серед яких швидше за все виявиться невеликий сервант, диван, пара крісел і журнальний столик. Так, перелік предметів невеликий, але, на жаль, більшу кількість вже буде перевантажувати кімнату. Зрозуміло, важливий і колір предметів: віддайте перевагу відтінку натуральної світлої деревини, а при виборі оббивки – тонам з пастельній гами.

Освітлення

Вікно вітальні не варто закривати важкими гардинами і найкращим варіантом є або римські штори, або просто легкі фіранки. А ось прозорий ніжний тюль додадуть обстановці відчуття завершеності і краси.

Штучне світло повинне бути багаторівневим і м’яким. Уникайте будь-яких затінених місць, так як вони порушують цілісність сприйняття. При виборі люстри віддайте перевагу виробу з простою лаконічною формою і однорівневої конструкцією. Справа в тому, що люстра зі складною конфігурацією буде відкидати на стелю тіні, що завжди підкреслює невеликі розміри приміщення. Особливо це небажано, якщо кімната має невисокі стелі, а її конфігурація сильно відрізняється від квадратної.

Покриття

Вибір обробки залежить від стилю і ваших смакових пристрастей. Але все ж в маленькому приміщенні завжди добре виглядають будь-які покриття світлих тонів з легким глянцевим блиском. Але щоб обстановка не виглядала нудно, обов’язково використовуйте акцентное рішення. Наприклад, на одній зі стін комбінуйте покриття з різними відтінками, а можливо, навіть з різними фактурами.

При виборі покриття для стелі віддайте перевагу світлого кольору, а сам стеля не перевантажуйте зайвими деталями. А ось підлога може бути і темніше: світлі стіни і стеля в поєднанні з більш темними полами завжди створюють відчуття додаткового обсягу.

Аксесуари

Будь-яка вітальня повинна бути ошатною, а значить, вам просто не обійтися без елементів декору. Дизайнери радять віддавати перевагу досить великим цікавими предметів, а не намагатися створити оформлення за рахунок великого числа дрібних. Не забувайте, що «родзинку» інтер’єру додають не тільки картини, вази і статуетки, але і незвичайні предмети меблів і світильники.