Замислюючись про оновлення інтер’єру вітальні або про кардинальну зміну стилю в цій кімнаті, кожна людина стикається з необхідністю заміни штор. Адже цей аксесуар багатофункціональний за своєю природою.

Вони є заключним штрихом в декорі, надаючи інтер’єру завершеність і акцентуючи увагу на стилістичної складової, вони ж, обрамляючи вікна, створюють атмосферу затишку і комфорту в кімнаті.

Суттєвим є й їх безпосередній функціонал, який полягає в дозуванні денного світла і тепла і захисту приміщення в темну пору доби від небажаних сторонніх поглядів.

Купуючи штори у вітальню, люди прагнуть висловити своє особливе ставлення до даної кімнаті, адже саме тут, найчастіше, відбуваються зустрічі з друзями, організовуються посиденьки з родичами і ведуться задушевні розмови з домочадцями.

Від чого ж відштовхуватися вибираючи штори у вітальню? Тут може бути кілька варіантів, вибирайте те, що вам найбільше імпонує:

1. Найчастіше штори підбирають таким чином, щоб вони гармоніювали з шпалерами або фарбою на стінах. В даному випадку можна зіграти на контрасті або ж підібрати фіранки у близькій кольоровій гамі.

2. Як варіант, можна створити єдиний ансамбль з тими текстильними виробами, які будуть перебувати в кімнаті. Нерідко в єдиному кольорі виконують штори, покривала і наволочки на подушках.

3. Менш поширений метод, але також теж дуже вдалий, це підбір штор в тон до меблів. Якщо вас такий тандем влаштовує і він гармонійно вписується в навколишнє оточення, то чому б не реалізувати його.

За допомогою штор можна візуально впливати і на габарити приміщення:

  • Холодні відтінки – сірий і синій додадуть кімнаті глибину.
  • Жовтий, червоний і помаранчевий додадуть кімнаті затишку і збільшать приміщення.
  • Глибокі темні кольори – фіолетовий, темно-зелений, темно-синій, здатні зробити компактної велику кімнату.

Не варто забувати й про матеріал з якого виготовлені штори:

1. Якщо ви плануєте створити у вітальні камерну і приглушену обстановку, то зупиняйте свій вибір на важких светонепроніцаемих портьєрах.

2. Якщо ж ваша мета – легкість і невимушеність, то вам допоможуть реалізувати задумане штори з повітряних і легких матеріалів.

3. Для класичних інтер’єрів найчастіше використовують тканини середньої щільності з благородною матовістю.

Що стосується практичної сторони питання, то для вітальні варто вибирати штори з тканин, які не притягають до себе багато пилу (як наприклад, це робить оксамит), не схильні до вигоряння, витримують багаторазові прання і легко гладяться або зовсім не мнуться.

При правильному виборі штор, ваша вітальня стане найпривабливішим місцем у вашому будинку.