Сучасним майстрам будівельного мистецтва відомо безліч всіляких різновидів таких елементів, як архітектурні деталі фасаду. Вони покликані, в першу чергу, виконувати суто естетичну функцію. Однак, між тим, деякі елементи можуть служити в якості утеплюючого матеріалу.

За допомогою чого прийнято оформляти фасад будівлі сьогодні?

Сьогодні фасад будівлі багато архітекторів називають його особою. І для того, щоб зробити це «обличчя» якомога більше миловидним, фахівці з дизайну екстер’єру використовують різні декоративні елементи. Ці елементи і формують загальну екстер’єрну естетику, перетворюючи звичайний цегляно-бетонний короб в витвір архітектурного мистецтва.

Однак використовувати різні архітектурні форми необхідно з розумом, не забуваючи про певні канони. Тільки за таких умов об’єкт буде ідеальним чином вписуватися в ландшафт навколишнього середовища.

Якщо архітектурні деталі фасаду застосовані до місця, вигляд будівлі стає максимально виразним і, в той же час стриманим, що дозволяє підкреслити його аристократичність.

Нові технології в оформленні фасадів

У сучасній практиці оформлення фасадів існує досить багато простих засобів, які дозволяють ефективно і без особливих проблем оформляти фасади будинків будь-якого типу. До числа таких можна віднести пілястри, колони, барельєфи, карнизи і т. п. Виконані з легких, але міцних матеріалів.

До недавнього часу в подібних цілях активно використовувався гіпс і бетон. Однак сьогодні чималою популярністю став користуватися і пінополістирол, званий в народі просто пінопласт.

На перший погляд може здатися, що даний матеріал годиться хіба що для утеплення та ущільнення стін всередині будинку, а також для оздоблення інтер’єрів, але ніяк не екстер’єрного оформлення. Проте, сьогодні даний матеріал є особливою цінністю по ряду об’єктивних причин. По-перше, його виробництво не вимагає великих фінансових і трудових витрат, з чого відразу випливає інша перевага – дешевизна. Також він досить легкий в обробці і відрізняється малою вагою, в порівнянні з тим же бетоном.

А ось його міцність залежить від сумлінності виробника – якщо виробу з пінопласту надається максимальна щільність, а покриття підбирається з урахуванням його високої якості – архітектурні деталі фасаду з пінопласту заслуговують найвищих похвал.