Клінкерну плитку вважають одним з найпопулярніших матеріалів для декору фасадів. Подібна облицювання володіє цілим списком достоїнств: міцність, стійкість до хімічних впливів, огнебезопасний.

Застосування клінкерної плитки для декорування фасадів гарантує відмінні захисні параметри. Плиточная обробка не вбирає вологу, їй не страшні температурні перепади.

Клінкер надає фасадам будівель респектабельний вигляд, позбавляє від необхідності їх частих ремонтів.

Основні різновиди

Клінкерна плитка застосовується вже майже дві сотні років, налічується кілька її різновидів – детальніше можна ознайомитись за посиланням: https://www.eos-klinkier.com.ua/ua/catalog/klinkernaya_fasadnaya_plitka/. За типом поверхні матеріал підрозділяється на:

  1. неглазурований;
  2. матовий;
  3. глазурований;
  4. осклований.

Плитка з матовою поверхнею ідентична кам’яної фактурі, дозволяє виграшно перетворювати фасади будівель.

Глазурована має шар глазурі, схильний до термічній обробці.

На поверхню осклованої плитки наносять шар блискучого піску, її нерідко виготовляють в комбінації з нанесенням фарби.

В окрему категорію виділяють водостійку плитку. Нею облицьовують поверхні, схильні до дії вологи, різноманітні гідротехнічні споруди.

Відносно недавно на ринку облицювальних матеріалів з’явилися термопанелі. Подібні вироби поєднують в собі клінкерну плитку з ущільнювачем. Термопанелі мають чудові експлуатаційними параметрами, їх монтаж займає мінімум часу.

Фасадної клінкерної плитці властиві якості багатьох оздоблювальних матеріалів, вона не боїться несприятливих погодних впливів і чудово виглядає. Термін служби такого облицювання становить понад півстоліття.

У процесі випалу плитці додаються властивості каменю. Вона стає такою ж міцною і стійкою до дії вологи. Плиточная обробка успішно протистоїть механічним впливам.

Mонтажна технологія

Укладання клінкерної плитки здійснюється в кілька кроків. На першому етапі вибирається клей і розраховується необхідну кількість матеріалу. Підбирати клей потрібно особливо ретельно, так як саме від нього залежить довговічність кріплення елементів до основи. Сам матеріал може служити десятки років, але якщо клей вибрати неправильний, деталі почнуть відходити від фасаду.

Клей повинен бути морозостійким, володіти певною еластичністю і гарну адгезію. Рекомендується вибирати спеціальні склади, випущені відомими виробниками. Паралельно з підбором клею вираховується необхідну кількість матеріалу. Для цього потрібно заміряти загальну площу стін, відняти віконні прорізи, якщо такі є.

На наступній стадії готується інструмент і підстава. З поверхні фасаду видаляється пил і забруднення, демонтується старий облицювальний шар. На покритті не повинно бути надлишків розчину.

Важливо оцінити стан фасаду. Наявність тріщин на поверхнях, декоруємої плиткою, не допускається, їх потрібно закладати. Повне усунення всіх наявних дефектів обов’язкова умова. Після цього стіни ретельно грунтуються. Стандартний монтажний метод має на увазі укладання плиткових елементів на підставу з використанням клею.

Існує також суха технологія монтажу, її застосовують у випадку з клінкерними панелями. Фіксація виконується за допомогою каркасної системи. Плиткові елементи можуть кріпитися саморізами….