Якість підлоги багато в чому залежить від матеріалу, використаного для базового настилу чорнових підлог. Одним з таких матеріалів є тришарові спресовані плити OSB.

Технологія виготовлення плит OSB

Виготовляються такі плити з деревних трісок довжиною не перевищує 1 см. Для виготовлення трісок (деревної вовни) беруться хвойні породи деревини (сосна, осика). Робляться такі плити тришаровими.

У першому і третьому шарі тріски розташовують плити вдовж, ну а в середньому шарі тріски розташовують перпендикулярно (під кутом в 90 ) щодо першого та третього шару. Великий вибір плит OSB чекає на вас тут.

Стружку просочують смолами (формальдегідів і фенольні) і воском, що надає складу підвищену вологостійкість і хорошу в’язкість. Потім всі три шари під високим тиском і високою температурою пресують.

Висока якість плит отримують за рахунок використання прогресивного високотехнологічного обладнання, власне дозволяє уникнути тріщин в плитах і відколів.

Відмінною рисою плит OSB є їх еластичність і висока стійкість до підвищених механічних впливів.

Види і технічні характеристики плит

Випускаються плити за своїми технічними характеристиками поділяються на 4 класи:

  1. OSB – 1 має 26% розбухання при впливі підвищеної вологи. Тому цей клас плит використовуються для обробки приміщень з невисокою вологістю.
  2. OSB – 2 має 21% розбухання. У зв’язку з такими показниками плити цього класу використовуються в сухих приміщеннях як несучі конструкції.
  3. OSB – 3 має 16% розбухання при сильній вологості. Цей клас застосовують в будівлях з високою вологістю як несучі конструкції.
  4. OSB – 4 має показник розбухання в 12%. Такі показники дозволяють використовувати цей клас плит OSB в приміщення з підвищеною вологістю і при значних механічних впливах на поверхню плити під час експлуатації.

Вологостійкі листи OSB випускаються наступних розмірів:

  • 1220×2440мм.
  • 1220×3660мм.
  • 1250×6000мм.
  • 1250×2500мм.
  • 1250 x3700мм.

Даний вид плит використовують для покриття підлог. Плити встановлюють двома способами:

в першому плити лягають бетонну основу, попередньо покриту влагозащитним матеріалом, в другому випадку плити укладаються безпосередньо на лаги.

Для утеплення підлоги під плити укладають чорнову підлогу, який кріпиться знизу лаг. Дошки обов’язково повинні бути просочені бітумною мастикою, це збільшить термін служби. Між дошкою і плитою укладають шар пароізоляції, після цього шар будь-якого утеплювача і знову укладають шар пароізоляції.

Плиту OSB потрібно укладати в два шари швами в розбіг. Зазори між плитами акуратно заповнюються шпаклівкою по дереву. На підготовлений базовий підлогу можна укладати будь-який вид підлогового покриття.

Переваги плити QSB

Відмінною рисою плити QSB від плити OSB є тільки розмір стружки, яка використовується як основний матеріал у виготовленні даного виду плити, інші складові компоненти і процес виробництва залишаються ті ж. Невелике розходження в технології виробництва дає значні переваги за якістю в кінцевому результаті.

Плити мають переважний коефіцієнт розбухання в порівняння з іншими видами плит OSB. Він становить всього 11%.

Плити мають рівні краї, що дозволяє їх укладати встик з мінімальним зазором.

У цього виду плит підвищена щільність, хороша опірність до високих механічних впливів, якість матеріалу дозволяє використання даних плит в будівлях зі збільшеною вологістю.