Профільний лист – універсальний і широко затребуваний в будівництві матеріал. Профнастил використовують для покрівельних робіт, спорудження гаражів, господарських будівель, парканів, обшивки фасадів промислових будівель. На ринку доступна маса торгових марок і різновидів будматеріалу, що відрізняються між собою по товщині, типу покриття, висоті і формі гребеня, а також за призначенням.

Зрозуміло, для даху, огорожі, монтажу несучих конструкцій вибирають профлисти з абсолютно різними характеристиками на сайті https://buddah.com.ua/product-category/profnastil/. Який профіль підійде для конкретних видів робіт, розберемося в статті.

Основні характеристики профнастилу та його переваги

Металлопрофілі виготовляються на основі рулонної або листової сталі холодного прокату, захищеної:

 1. шаром цинку;
 2. антикорозійним покриттям;
 3. ґрунтовкою;
 4. кольоровим полімером.

Гладка сталь в листах набуває рельєф в процесі гнучкі, матеріал профилируют на спеціальному обладнанні. Найбільш дешеві вироби, що застосовуються для монтажу незнімної опалубки, будівництва тимчасових огорож, накриття покрівлі великих промислових об’єктів, обладнання навісів, мають тільки цинкову захист.

Для зведення капітальних конструкцій, монтування дахів будинків, садових будівель використовують листи з полімерним покриттям, для облаштування постійних зборів, воріт – двосторонній профнастил з захистом і кольоровим декоративним шаром з обох сторін.

До переваг матеріалу, зокрема, відносяться:

 • доступна ціна;
 • стійкість до корозії, впливу несприятливих природних умов;
 • можливість створити дизайн будинку, заміської ділянки в будь-якій кольоровій гамі;
 • легка вага;
 • простота монтажу навіть складних конструкцій, поєднання з іншими видами будматеріалів (цеглою, деревом, каменем);
 • термін експлуатації – до 50 років.

Незважаючи на цілий ряд плюсів матеріалу, при виборі металевого покриття для даху, козирка, слід подбати про шумоізоляції.

Маркування профнастилу

Кожен вид металопрофілей згідно ГОСТ 24045-2016 в залежності від призначення, товщини листів, висоти хвилі позначається буквено-цифровими символами. Букви позначають призначення матеріалу, цифри – висоту хвилі. Будь-якому будівельникові, ремонтникові необхідно розбиратися в маркуванні. З точки зору технічних характеристик розрізняють три основні різновиди профлиста:

 • С – стіновий. Товщина металу зазвичай становить 0,4-0,8 мм, додаткові борозенки відсутні. Продукцію з висотою хвилі 8, 10, 18 мм використовують виключно для фасадних робіт, облаштування огорож, рідко – для настилу даху (при суцільному решетуванню). Профілі С-21, С-44 міцніші і підходять для покрівельних робіт, в цьому випадку варто вибирати тип гофри А.
 • НС – несуче-стіновий. Товщина листів із середньою несучою здатністю – 0,8-1 мм. Профіль НС-35 застосовують як для фасадних, так і для покрівельних робіт, для монтажу несучих конструкцій цей варіант недостатньо міцний.
 • Н – несучий. Металопрофіль товщиною 1-1,2 мм часто має додаткові ребра жорсткості і практично завжди покривається полімером. Сфера застосування цього варіанту настилу – несучі конструкції. Для стін профлист брати не рекомендується: досить висока ціна в даному випадку не виправдана, малюнок рельєфу не завжди виглядає естетично. Найбільш затребувані марки: Н-60, 75, 114.

Повний варіант маркування включає також інші параметри. Наприклад, С-21-0,8-1000-6000, де 0,8 – товщина листа, такі цифри позначають робочий розмір і довжину листа відповідно (в міліметрах).