Деревоволокниста плита відноситься до потрібних будівельно-оздоблювальних матеріалів, які використовуються в різних галузях. За типом обробки поверхні буває шліфована і ламінована ДВП, плити відрізняються зовнішнім виглядом, характеристиками та цільовим призначенням.

Головні переваги ламінованої плити ДВП

Деревоволокнисті плити з ламінованою поверхнею широко використовуються для виготовлення меблів і предметів інтер’єру економкласу. Вона виготовляється за технологією холодного каширування з подальшим нанесенням спеціальної плівки.

Вона забезпечує захист від зовнішніх впливів і надає плиті естетично привабливий вигляд. Застосування якісної сировини та інноваційних технологій дозволяє отримати якісний плитний матеріал, який відповідає міжнародним стандартам якості та безпеки.

Ламіноване ДВП ціна якого вища, ніж шліфованого, буває різних розмірів. Це дозволяє легко підібрати плиту https://artkone.com.ua/plitnye-materialy/dvp/, з огляду на цільове використання. За запитом клієнта виконується розкрій по заданих параметрах будь-якої складності.

Види та характеристики деревоволокнистих плит

З огляду на спосіб виробництва, ДВП бувають м’якими, напівтвердими та твердими, надтвердими й облагородженими. Наприклад, м’які плити призначені для тепло- і звукоізоляції завдяки пористій структурі і невисокій міцності.

Напівтверді плити використовуються, в основному, у виробництві меблів, вони характеризуються підвищеною міцністю, щільністю і здатні витримувати певні навантаження. У будівництві застосовуються надтверді плити, для яких характерна висока міцність, простий спосіб обробки та монтажу.

Для облагороджених деревоволокнистих плит характерна наявність верхнього декоративного шару, який може імітувати різні матеріали. У порівнянні з іншими видами ДВП вони коштують дорожче за рахунок складної технології виробництва.

Сфера застосування плит ДВП

Для обробки приміщень широко використовуються декоративні панелі, які легко кріпляться до стін і дозволяють приховати незначні нерівності або дефекти. Випускаються вони з імітацією дерева, цегли, каменю та інших покриттів, що дозволяє створити цікавий і неповторний інтер’єр в будь-якому приміщенні.

Також ДВП використовують для виробництва меблів бюджетної категорії. Це практичний, доступний за вартістю матеріал, який простий в обробці. При покупці слід звернути увагу на розміри й товщину листа, спосіб обробки поверхні, сорт, вологостійкість, якість та інше.