Поряд з щебенем, піском і цементом, мінеральний порошок займає одне з перших місць по використанню в будівництві. Його застосовують як в індивідуальних будівельних робіт, так і промислових масштабах при прокладанні трас і доріг.

Нижче ви дізнаєтеся, що являє собою цей матеріал, про виробництво мінерального порошку і основних його різновидах.

Що таке мінеральний порошок

МП є похідною осадових вапнякових порід, які після видобутку піддаються дробленню і дрібному помолу. Найбільш поширені види порошку – це кам’яна і доломітове борошно.

Зазвичай після первинної обробки в них додаються ПАР – поверхнево-активні речовини, які підвищують адгезію і сприяють підвищенню міцності розчинів.

Детальніше про виробництво мінерального порошку: https://www.bosstechnology.com.ua/produkciya/mineralnyj-poroshok-aktivnye-mineralnye-dobavki-dlya-cementa-i-betona/

Види та технічні характеристики мінерального порошку

Промислове отримання мінпорошка регулюється нормами виробництва та ГОСТ, згідно з якими він повинен має певний розмір частинок. Також до основних характеристик мінерального порошку відносять щільність – справжню і середню і пористість.

Найчастіше застосовуються два види порошку:

  1. МП -1 – Цей вид може бути як з ПАВ, так і без. Виготовляється з материнських, осадових або бітумінозних порід.

  2. МП -2 – Цей переважно буваэ з ПАВ, а виготовляэться з некарбонатних пород або шляхом помолу відходів виробництва.

Процес виробництва МП складається з декількох етапів. До них відноситься, власне, видобуток, поставка на ГЗК, дроблення, перемелювання і додавання ПАР.

Існує кілька різновидів активаторів, які допускаються технологією:

  • аніонні – вазелін окислений, жировий гудрон, синтетичні жирні кислоти;
  • катіонні – діаміни, аміни та аміди.

В результаті активації аніони або катіони утворюють міцні зв’язки з радикальними групами молекул порід, утворюють поверхневу плівку і підвищують в’язкість підсумкових розчинів. Це особливо корисно, якщо останні піддаються постійним навантаженням, таким як тиск або зміна температури.

Області застосування мінерального порошку

Найбільш широке застосування МП знайшов у двох областях – дорожнє будівництво і виробництво сухих і бетонних сумішей.

Укладання доріг

Завдяки мінеральному порошку з ПАР витрата бітуму знижується майже на 25%, а асфальтобетон стає стійким до появи тріщин, зламів, просідання та інший деформації.

Іншим плюсом є високий опір корозії, яке досягається особливо міцними зв’язками між частинками МП і бітуму.

Виробництво сухих і бетонних сумішей

Мінеральний порошок додається зазвичай в такі суміші в кількості 15-20% і служить для зниження рівня вбирання вологи після затвердіння, підвищення міцності готового зовнішнього шару вироби і його стійкості до сезонних коливань температур.

автор: https://www.bosstechnology.com.ua/