Навряд чи вдасться знайти інший матеріал, який за останні десятиліття за популярністю перевершив би пінополістирол. Його використовують для утеплення:

 1. балконів (лоджій) – дізнатись цены на утепление балконов и лоджий можна за посиланням;
 2. стін;
 3. дахів.

Випускають пінополістирол двох типів:

 • екструдований;
 • спінений.

Ці різновиди матеріалу мають суттєві відмінності.

Властивості екструдованого пінополістиролу

Прийнято позначати екструдований пінополістирол – ЕППС та ХРS. Від пінопласту звичайних марок він відрізняється технологією виготовлення та властивостями.

Позитивні характеристики ЕППС

 1. Водопоглинання незначне, тому матеріал здатний залишатися завжди в сухому стані. В результаті у приміщенні зберігається тепло.
 2. Якщо екструдований пінополістирол правильно змонтувати, приміщення балкона буде залишатися надійно захищеним від холоду.
 3. Матеріал має малу питому вагу. Отже, його можна без будь-яких складнощів піднімати на будь-яку висоту і легко монтувати.

У ЕППЗ відзначаються відносні:

 • стійкість до стиску;
 • несхильність до деформацій.

Тобто ці характеристики у зазначеного матеріалу набагато вищі, ніж у звичайного пінопласту. Тому екструдований пінополістирол підходить навіть для утеплення підлоги.

Служить покриття довго – приблизно 50 років. А при правильному монтажі та перебування у відповідних умовах може прослужити навіть набагато довше.

Токсичність у нього майже не виявляється, доки матеріал закритий. І в процесі експлуатації шкідливі речовини також не виділяється.

Негативні якості

По-перше, пінополістирол погано витримує:

 • різкі стрибки температури;
 • Високий температурний режим.

По-друге, він маркується – Г3, Г4 (зазвичай так). Однак у матеріалах класу Г3 обов’язково присутній антипірен як добавки. Таке удосконалення матеріалу підвищує його вартість. А якщо на упаковці є маркування Г4, значить, утеплювач має високий ступінь горючості.

По-третє, паропровідність ЕППС низька. Іншими словами, цей матеріал не дихає. І якщо при монтажі були проігноровані маленькі недоліки, під ним може накопичуватися конденсат. У зоні балкона потрібна хороша вентиляція.

Властивості звичайного пінопласту

Простіше використовувати звичайний пінопласт, щоб утеплити балкон. Оцінюється такий матеріал порівняно дешево. Структура пінопласту більш пориста. Спінений полістирол становить лише 2%, решта 98% – повітря. Це окремі гранули, що склеєні між собою. Їхній діаметр 4-15 мм. Виготовляються блоки розмірами від 2 до 100 см.

Переваги

Дуже низька теплопровідність – суттєва відмінність від інших утеплювачів.
Якщо пінопласт встановити з урахуванням усіх технологічних вимог, балкон буде захищено:

 • від вітру;
 • від морозу та спеки;
 • від вуличних звуків.

Матеріал легко піднімається на будь-який поверх та монтується без проблем на будь-якій поверхні. Розрізається пінопласт легко, його легко підганяти під необхідні розміри.

Якщо обробляти такий пінопласт звичайним способом (не використовуючи термічне різання), він не виділяє шкідливих речовин та запахів. Так що при механічному різанні не потрібне використання засобів захисту.
Кріплення кліт пінопласту

Недоліки

По-перше, пінопласт легко спалахує. Це горючий матеріал (Г4).

По-друге, пінопласт, виготовлений за всіма правилами в умовах заводу, може витримувати температуру +75 C. Але такий поріг вважається низьким.

По-третє, згодом пінопласт розкладається, виділяючи у своїй небезпечні для здоров’я хімічні компоненти.

По-четверте, неприпустимо залишати такі предмети надто довгий період у відкритому стані. Його розкладу сприяють сонячні (УФ) промені.

По-п’яте, звичайний пінопласт – це не ЕППС, особливо міцним його не вважають. І якщо вона призначена для утеплення підлоги, доведеться встановлювати допоміжні кріплення:

 • бетонне стягування;
 • дерев’яні лаги.

«ТеплоТехСтрой» – команда висококваліфікованих спеціалістів!

Якщо вам потрібно утеплити будинок чи квартиру якісно, ​​оперативно та недорого – наша компанія до ваших послуг. Понад 10 років ми займаємося утепленням житлових та нежитлових споруд та приміщень, застосовуючи виключно сертифіковані матеріали.

Наша команда складається з профільних майстрів, які мають багаторічний стаж, безцінні знання та навички. Надаємо гарантію на виконану роботу – 7 років. Якщо виникли питання, ви завжди можете звернутися до наших менеджерів за детальною консультацією.

Вони із задоволенням допоможуть підібрати найбільш вдалий теплоізоляційний матеріал і нададуть всю необхідну інформацію щодо послуги, яка вас цікавить. Пам’ятайте, що тільки досвідчені фахівці зможуть виконати роботу на найвищому рівні та зроблять усе, щоб ви залишилися задоволені отриманим результатом.