Сьогодні багато власників дач і приватних будинків вибирають газон, а не город.

Якщо раніше дачники прагнули посадити на городі якомога більше рослин, то сьогодні власники заміських будинків вважають за краще красу і доглянутість прибудинкової і садової території. Та й у змісті городу згодом відпадає необхідність, адже все, що вирощується, можна купити в магазині. І сучасний ритм життя не дозволяє приділяти час цього питання.

Існує безліч варіантів оформлення газону, але одним з найбільш популярних сьогодні є газон, який не вимагає особливого догляду – газон, який не потрібно стригти. Щоб засіяти простір прибудинкової території або частина городу, потрібно всього лише придбати насіння газонних трав.

Низькоросла газонна трава

Існує ряд трав, які відмінно підійдуть для оформлення газонів, які не потрібно стригти.

Польовиця пагононосна

Це трава, особливо улюблена садівниками, має масу переваг:

  • привабливий зовнішній вигляд;
  • трава м’яка і приємна на дотик – по ній навіть можна ходити босоніж;
  • низькорослість;
  • швидка розростається.

Пагони трави швидко вкорінюються, і рослина за один сезон може перетворитися з невеликого кущика в територію в районі 1 м ². Вона невибаглива і єдине, чого вона вимагатиме, це регулярного поливу. Протягом всього сезону стригти газон буде необхідно всього 3-4 рази.

Тонконіг повзучий

Ця трава активно вкорінюється, проте не може вирости більше 10 см. За один сезон. Зростання у неї повільний, проте при цьому вона не вимагає постійного скошування.

«Мавританський газон»

Це суміші трав, які доповнюються насінням квітів. Деякі види сумішей практично не потребують стрижці і швидко розростаються. Очевидним їх перевагою є те, що в результаті газон виглядає дуже красиво і за зовнішнім виглядом нагадує дикий луг. Косити його необхідно лише перед зимою, адже протягом сезону він виглядає дуже привабливо.

Існують і інші суміші трав, які немає необхідності косити кожен сезон. Коштувати вони будуть трохи дорожче, ніж інші запропоновані варіанти, але при цьому вони взагалі не вимагають догляду.

Рослини замість трави

Є ще один варіант, що не передбачає стрижки. Це рослини – такі як горлянка повзуча, конюшина, барвінку та інші.