Багато людей купують дачні ділянки і будують на них житлові котеджі. Будь-який власник заміської нерухомості хоче впорядкувати прибудинкову територію. Деякі люди займаються цим самостійно, спираючись на власну фантазію.

Є спеціалізовані фірми, які пропонують створити ландшафтний дизайн. Працівники таких компаній завжди пропонують клієнтам кілька варіантів облаштування ділянки.

Особливості

На сьогоднішній день існує три основних види ландшафтного дизайну:

  1. Пейзажний стиль. Таке оформлення території максимально наближене до натурального рельєфу. Дизайнери намагаються зробити ділянку барвистим. Садові доріжки, як правило, мають звивисті форми. Обов’язково присутня велика кількість квіткових клумб і декоративних чагарників. У зоні відпочинку зазвичай будують альтанки з натурального дерева.
  2. Регулярний стиль. Основною відмінністю такого ландшафтного дизайну є строгість форм. Як правило, робиться довга пряма прогулянкова алея, що йде від входу на територію до будинку. Садові доріжки можуть мати безліч перетинів. Між ними обов’язково присутні квіткові клумби чітких геометричних форм. Дуже часто ділянку прикрашають різними виробами з каменю (арки, скульптури і т. д.).
  3. Японський стиль. Такий ландшафтний дизайн передбачає оформлення прибудинкової території відповідно до східної філософії. Велика увага приділяється розміщенню каменів на ділянці, а також створення струмків і водоспадів, біля яких садять декоративні дерева.

Незважаючи на обраний стиль, будь-яка людина може на прибудинковій території зробити штучне водоймище. Треба відзначити, що самостійно оформити ділянку досить складно. Найкраще звернутися до фахівців.