Придбання шафи-купе вирішує багато завдань з організацією простору і зберігання речей. Але перед тим, як зробити вибір, слід визначитися з основними параметрами і характеристиками цієї практичних меблів: призначення виробу і кімната, в якій він буде знаходитися. Далі визначаються бажані габарити шафи, її наповнення з урахуванням ваших потреб і кількості членів сім’ї.

Вибираючи шафу, слід обміркувати, якого виду вона буде:

 1. Корпусна (окрема);
 2. Вбудована (вмонтована в нішу або стіну).

Дві основні різновиди представлені кількома варіантами виконання фасадів. Залежно від розміру приміщення і ваших уподобань можна замовити на сайті (источник за посиланням) радіусну, напівкруглу шафу, придбати кутову, традиційну пряму або діагональну модель.

Корпусна шафа-купе – окрема конструкція, повноцінний виріб зі стінками, верхом і низом. Це пристінковий варіант меблів, який завжди можна перемістити при необхідності. Серед мінусів такого варіанту – збільшені, в порівнянні з вбудованим, габарити і велика вартість.

Вбудовані моделі – найбільш економічний варіант з позиції займаного простору і вартості. Меблі монтуються в спеціальні ніші в стіні. Основою каркаса виступають стіни, стеля та підлога кімнати. Вбудовану шафу-купе можна сконструювати в будь-який, навіть самої маленькій кімнаті. Її головний недолік – стаціонарна конструкція: таку шафу не можна пересунути або встановити в іншій кімнаті без повного демонтажу.

МАТЕРІАЛИ ВИГОТОВЛЕННЯ

Сучасні моделі шаф-купе виготовляються з різних матеріалів:

 • МДФ – екологічний, стійкий до зношування, міцний.
 • ДСП – практичний і недорогий.
 • ЛДСП – стійкий до впливу вологи, механічних пошкоджень, довговічний.

Оптимальний матеріал для виробництва якісних меблів – недорогі і зручні у використання деревно-стружкові плити (ДСП). Так як шафи-купе відрізняються значними габаритами, при їх виготовленні враховується вага використовуваних матеріалів, що істотно зменшує навантаження на систему дверей.

КОНСТРУКЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ

Моделі шаф-купе незалежно від варіанту розташування внутрішніх елементів, оснащуються системою розсувних дверей, так званою купе. Розміри стулок визначаються шириною корпусу. Кількість дверей підбирається відповідно до параметрів внутрішнього простору. Популярний варіант – вироби з двома або трьома дверима.

Розсувні двері в шафах-купе представлені кількома різновидами систем:

 1. Рамкові – моделі з обрамленням по периметру. Конструкція має підвищену жорсткість, що виключає її деформацію, довговічністю і міцністю.
 2. З накладним металопрофілем – конструкція, що забезпечує плавне, безшумне переміщення стулок.
 3. Безрамні – дверні полотна встановлюються на роликах, що переміщуються уздовж верхньої направляючої. Характеризуються простотою монтажу, але вимагають періодичного регулювання, а також очищення.

Як матеріал для напрямних використовується алюміній або сталь. Ролики, що забезпечують переміщення стулок, виготовляються зі сталі, гуми, пластику або тефлону. При виході з ладу одного з компонентів деталь із зносом легко замінити на нову без демонтажу всієї конструкції.

ШАФА КУПЕ ВНУТРІШНЄ НАПОВНЕННЯ

Облаштування внутрішнього простору шафи-купе впливає на її функціональність. Для зручного розміщення різних речей використовуються полки, направляючі для вішалок, кошики для білизни, висувні ящики, різні види власників.

Простір за дверима зонується наступним чином:

 • Верхня частина з антресолями.
 • Центральна з полками і вішалками.
 • Нижня, в якій організовується зберігання взуття, об’ємних речей.
 • Бічна (відкриті полиці збоку) для розташування предметів декору.

У центральній зоні присутні кілька відділень. Крім полиць і ящиків тут також встановлюються вішалки і стелажі, поперечини для одягу на плічках. Конструкція полиць виконується як стаціонарною, так і висувною.