Ландшафтний дизайн – це своєрідний вид мистецтва, спрямований на декоративний благоустрій вашої ділянки. До даного типу дизайну можна віднести організацію садово-паркових насаджень, озеленення, зведення альпійських гірок, формування газонів та інших малих архітектурних форм в будівництві.

Головна відмінність фахівців-ландшафтників від класичних садівників і городників в тому, що їх діяльність спрямована радше на декорування, ніж на сільськогосподарську сферу. По суті, головне – це домогтися максимальної гармонії, не забуваючи і про загальне зручність організації елементів дизайну.

Елементів ландшафтного дизайну існує безліч, проте всіх їх можна умовно розділити на кілька основних груп:

– Безпосередньо будівлі, навколо яких і засновано проектування майбутнього ділянки. Виходячи з форми і стилю основних будівель, формується набір інших елементів.

– Газон. У ландшафтній сфері величезне значення має вибір газонного покриття, яке є основою і фоном для інших насаджень. Газон можна розділити на 2 типу: англійська (з трав родини злакових і осоки) і мавританський (включає низькорослі польові квіти).

– Зелені насадження. До цієї групи відносяться дерева, декоративні та садові чагарники, квіткові клумби і оранжереї. Допускаються різноманітні комбінації цих елементів.

– Елементи декору великих розмірів. Сюди можна віднести як природні утворення (струмки, озера, ставки, нерівності рельєфу), так і штучні ансамблі (гірки, фонтани, скульптури, лавочки).

– Дрібні декоративні елементи. До цієї категорії зараховують різноманітні світильники, свічки, музичні підвіски і ін.

Для якісного оформлення ділянки рекомендується звертатися по допомогу до фахівців, послуги яких коштують досить недешево.