Багато людей живуть в досить маленьких квартирах і прекрасно знають, що таке брак простору і як важко часом розмістити все що потрібно, на маленькій території. Є кілька порад, які можуть вам допомогти вирішити цю проблему.

Почнемо з освітлення. Якщо у ванній кімнаті немає вікна (найчастіше так і буває) то світла повинно бути якомога більше. Постарайтеся зробити так щоб світло від лампочок не бив вам в очі, а розсіювався по кімнаті. Дуже зручно використовувати не вимикач, а датчик світла, який буде реагувати на ваші рухи. Світло візуально зробить кімнату ширше і більше.

А якщо ви будете використовувати світлу плитку і дзеркала, то цей ефект посилиться в багато разів. Зупинимося докладніше на плитці. Вибираючи світлу плитку, знайте – ви візуально збільшите простір, але коли пройде якась кількість часу, між плитками, можливо, почне з’являтися темний наліт (від вологи і грибка). І це буде досить помітно. Якщо ви впевнені, що з вами цього не станеться, і ви готові кожен день чистити темний наліт – вперед на закупівлю плитки в ванну. Не варто вибирати велику плитку, вона візуально зменшить кімнату.

Щоб уникнути цього нальоту варто поставити потужну витяжку і включати її кожен раз, коли в кімнаті утворюється занадто багато пара, і не забувайте про гігієну самої ванної кімнати, а також рекомендую встановити хорошу рушникосушку для того щоб було менше вологості у ванній і ваші рушники швидше сохли. Якщо ви вважаєте що з плиткою занадто багато мороки, можна пофарбувати вашу ванну кімнату в один певний колір вологостійкою фарбою. Це вийде дешевше і швидше. Можна використовувати декоративну штукатурку або скляну мозаїку. З стелею справи йдуть трохи складніше, для нього потрібно обов’язково вибрати вологостійкий матеріал, так як, пар завжди піднімається і від вологи стелю страждає найбільше.

Якщо ви зважитеся помістити у ванну кімнату досить велике дзеркало (наприклад таке, яке буде займати всю стіну) – то варто використовувати підігрів дзеркал, щоб уникнути утворення нальоту на дзеркалі, після того як вони запотіють. Трохи місце нам допоможе заощадити двері у ванну, спробуйте зробити її розсувний (як в шафах-купе), це буде виглядати дуже оригінально, красиво і економно.Настало час перейти до вибору техніки. Давайте згадаємо, що все геніальне просто і не будемо вибирати в маленьку ванну занадто вигадливі речі. Не варто купувати занадто велику ванну, вона забере практично весь простір, вибирайте таку, яка буде гармонійно виглядати.