По дизайну інтер’єрів написано безліч книг, а на безмежних просторах інтернету можна знайти неймовірну кількість різноманітних оглядів і порад.

Але все ж не кожному вдається зрозуміти, які дизайнерські прийоми краще застосовувати в тій чи іншій ситуації. Тому не завадить зайвий раз пояснити, як правильно розділити кімнату на функціональні зони, щоб не порушити загальну композицію, поліпшити інтер’єр свого житла і зробити його і прекрасним, і зручним.

Досконалий інтер’єр саме таким і повинен бути: естетичним і функціональним. На відміну від музеїв і театрів, де в першу чергу цінується краса, житлова кімната повинна не тільки радувати око, але і дарувати господареві затишок і комфорт. Є кілька прийомів, за допомогою яких можна розділити на функціональні зони будь-яке приміщення, навіть дуже маленьку кімнату.

Звичайно, для поділу простору можна побудувати різноманітні перегородки з гіпсокартону або іншого матеріалу. Але набагато простіше позначити необхідні зони за допомогою меблів. Досвідчені дизайнери для цієї мети з легкістю використовують не тільки стелажі і шафи-купе, але і столи, дивани або передпокої. Головне – не забувати, що меблі, яка використовується в якості “роздільник”, повинна гармонійно вписуватися в навколишнє оточення і не заважати при пересуванні по кімнаті. Також не забудьте взяти до уваги потреби всіх мешканців квартири, з огляду на їх вік і інтереси.

зонування Якщо ви хочете розділити простору кімнату на кілька зон (наприклад, зони для роботи, розваг і сну), можна використовувати модульні вітальні або шафи-купе, які не тільки розділять простір, але і створять прекрасний шумоізоляційний ефект. Якщо в спальні необхідно виділити куточок для мініатюрного кабінету, вигідно використовувати для цієї мети платтяна шафа.

У маленьких кімнатах для зонування простору часто використовують всілякі стелажі. Наприклад, біля вікна можна обладнати робочу зону, в якій буде перебувати комп’ютерний або письмовий стіл. Цю зону легко відокремити від решти приміщення за допомогою відкритого стелажа, на якому можна помістити книги, кімнатні рослини або красиві статуетки.

Спорудивши невеликий подіум в кухні, нескладно відокремити зону їдальні з обіднім столом від робочого простору з плитою та мийкою. Для кухонного зонування можна ефективно використовувати різні за кольором і фактурою обробні матеріали. Перед тим як ділити своє житло на зони, обов’язково намалюйте план приміщення в масштабі і уявіть, як буде виглядати ваша задумка.