Бензопила – вірний друг і соратник на будь-якому дачній ділянці, в деревообробної промисловості, будівництві. Придумав її німецький інженер-механік Андреас Штіль в 1926 році. Як би якісно не старався зробити її виробник сьогодні, «ніщо не вічне» в цьому житті – доводиться ремонтувати бензопили. Знайти якісні запчастини не просто, але при зверненні до надійних виробникам деталей, можна продовжити термін служби агрегату.

Покупець, який думає про майбутнє бензопили, заздалегідь набуває деякі деталі. Наприклад, можна придбати відразу не одну штуку, а кілька провідних зірок, оскільки ця деталь найчастіше підлягає зносу через постійну навантаження і хімічного впливу. Використання «збоїть» інструменту може привести до травм, не варто зволікати з покупкою запчастин і ремонтом даного пристосування. Можна використовувати 2 методи ремонту:

Правильний догляд за інструментом подарує йому довгі роки бездоганної служби. Для цього потрібно вміти правильно вибирати запчастини. Ланцюги часто і швидко зношуються, і негостра пила буде тільки даремно витрачати бензин.

Поради щодо вибору ланцюга для бензопил

Можна керуватися 3 основними правилами при покупці ланцюгів:

Уважний погляд на ланцюг дозволяє помітити, що вона складається з ланок. Краще порахувати внутрішні ланки, а не ріжуть. Користувачі часто роблять це навпаки, що є помилкою.

Крок ланцюга – другий важливий компонент при виборі. Він вимірюється в дюймах і подивитися цей параметр можна в старій коробці від інструменту або в інструкції. Ідеальний показник вибору – збіг кроку на ланцюгу і кроку на провідній зірочці і спрямовуючої шині.

Товщина паза ланцюга, пропила грає роль при покупці. Вона повинна збігатися з товщиною паза на направляючої шині.

Для особливо міцних порід деревини краще підкупити побідитовими ланцюг з твердих сплавів. Володарям традиційних бензопил рекомендується вибирати сталеві ланцюги.

Затуплений несправний інструмент може зіскочити з бруска і привести до тілесних ушкоджень, тому варто купити якісні запчастини та вчасно провести ремонт. В цьому відношенні краще не економити.