Дитяча кімната – це не просто одна з кімнат в квартирі, це те місце, де ваш малюк починає знайомитися з навколишнім світом. Тому в дитячій все повинно бути облаштовано так, щоб маленька людина росла в комфортній обстановці і потім довгі роки зберігала у душі теплі спогади про свою першу кімнату.

Для початку варто розділити дитячу на три зони, кожна з яких по-своєму важлива: зона для ігор, зона для сну і зона для творчості. Якщо кімната невелика, можна розширити область для ігор, поставивши двоярусне ліжко, в якій вгорі розташований спальне місце, а внизу – стіл для навчання і творчості. Не забувайте, що “жити” на другому ярусі такої високої ліжка можуть діти старше трьох років.

Є кілька важливих правил, яких слід дотримуватися при проведенні ремонту в дитячій. Якщо ви буде їх дотримуватися, у вашої дитини буде красива, затишна і безпечна кімната.

Природно, для дитячої необхідно використовувати тільки натуральні, екологічно чисті матеріали. Не варто використовувати вінілові шпалери або мінеральну вату для утеплення. Якщо в кімнаті планується арка, будуйте її з фанери, а не з ДСП-плит. При виборі підлогового покриття зверніть увагу на паркет або ламінат. Ці варіанти набагато краще, ніж синтетичний лінолеум. Можна використовувати і ковролін, але лише в тому випадку, якщо ваша дитина не страждає алергією.

дизайн Багато хто думає, що в дитячій все повинно бути надзвичайно яскравим. Це неправильне судження. Надто яскраві кольори погано впливають на психіку малюка, його очі від цього сильно втомлюються. Для фарбування стін краще всього вибирати пастельні тони. А “острівцями” яскравого в кімнаті можуть служити подушки, аксесуари або іграшки. Якщо ви готові “пожертвувати” одну зі стін дитячої для художніх занять свого чада, покрийте її спеціальною емульсійної фарбою. При оформленні стелі в дитячій можна пофантазувати: зоряне небо, мирно пливуть хмари або танцюючі метелики допоможуть малюкові відволіктися від своїх турбот і спокійно заснути.

Освітлення в цій кімнаті не повинно бути занадто яскравим, тому краще вибрати лампи розжарювання або галогенові світильники. Природно, у дитини не повинно бути доступу до лампочок – їх варто убезпечити удароміцними плафонами або розташувати вище. А ось вимикач, навпаки, розмістіть на рівні метра від підлоги, щоб малюк зміг самостійно до нього дотягнутися.

Питання безпеки при оформленні дитячої повинні стояти на першому місці. По можливості вибирайте меблі без гострих кутів. Двері в кімнату не повинна закриватися зсередини, щоб дитина випадково не закрив себе. Вікна варто обладнати спеціальними запірними механізмами, москітні сітки повинні бути надійно закріплені. І, звичайно ж, ніяких відкритих розеток – їх необхідно прикрити захисними заглушками.