В наші дні не кожній людині вдається придбати власне житло. Багато людей змушені користуватися послугами ринку оренди нерухомості. Квартирне питання зараз стоїть досить гостро, а довгострокова оренда квартири вважається одним з найбільш поширених та простих виходів з положення. Що для цього потрібно розповідають фахівці.

На що звернути увагу?

Якщо людина шукає житло на довгострокову оренду, то їй слід вкрай відповідальна підійти до вибору та перегляду нерухомості. Навіть якщо квартира на перший погляд дуже сподобалася, важливо не упустити жодної деталі, які можуть в майбутньому вплинути на ваш комфорт. Для того, щоб оренда житла не стала розчаруванням, слід перед пошуком скласти основні вимоги та умови по підбору квартири:

 1. Вартість.
 2. Місцезнаходження.
 3. Будинок.
 4. Наявність власної котельні в будинку.
 5. Двір.
 6. Інфраструктура.
 7. Поверх.
 8. Сусіди.
 9. Кількість кімнат у квартирі.
 10. Наявність меблів та побутової техніки.
 11. Балкон.

Якщо вас цікавить довгострокова оренда квартир по всій Україні, то скористайтеся програмою перевірених оголошень на сайті DOM.RIA. Важливо, що кожен об’єкт відвідав підготовлений інспектор та відзняв стан кімнат камерою з круговим оглядом. Використання правдивої та свіжої інформації дозволило сайту DOM.RIA зайняти перші позиції серед конкурентів на українському ринку нерухомого майна.

Що потрібно перевіряти при угоді?

Після того, як агент з нерухомості або безпосередньо ви підібрали варіанти, що відповідають зазначеним вимогам, наступним етапом стане огляд квартири та спілкування з власником. Для того, щоб уникнути «підводних каменів» надалі, ознайомтеся з основними деталями заздалегідь, нижче представлена інформація, яку квартиронаймачам варто знати про своє житло:

 • Стан ремонту в приміщенні. Якщо є видимі дефекти – це слід обговорити з власником та прописати в договорі найму.
 • Стан водопроводу, каналізаційної системи, системи подачі газу та тепла. Обов’язково відкрийте всі крани, спробуйте спустити воду в туалеті, подивіться чи швидко йде вода в трубах. Поспілкуйтеся з власником квартири з приводу опалювального сезону – дізнайтеся розцінки та якість обслуговування будинку.
 • Огляньте на наявність дефектів меблі та перевірте працездатність техніки. У разі виявлення недоліків – зверніть на це увагу власника.
 • Розпитайте наймодавця про комунальні платежі, щоб знати яку суму ви будете витрачати на ці витрати. Можливо, вам вдасться домовитися про фіксовану вартість квартири та комунальних послуг, а додатково доведеться лише оплачувати показання приладів обліку.

Вимоги до документа

Договір довгострокової оренди – це документ, що підтверджує та регулює відносини між наймодавцем та наймачем. У ньому будуть прописані всі вимоги та умови обох сторін, зазначений перелік майна та загальний стан житла на момент здачі в оренду. Зразок договору оренди квартири легко відшукати в інтернеті.

Угода про наймання може бути складена в довільній формі та написана від руки, але найчастіше використовується стандартна форма договору:

 1. Реквізити сторін.
 2. Предмет договору.
 3. Права та обов’язки обох сторін-учасників угоди про наймання.
 4. Фінансовий аспект угоди.
 5. Опис майна, яке передається в оренду разом з житлом.
 6. Акт про передачу ключів орендарю.

Всі договори довгострокової оренди підлягають обов’язковому обліку в органах державної реєстрації. Після підписання угоди та передачі ключів, орендар та орендодавець повинні з паспортами та договором під’їхати в реєстраційну палату та надати інспектору угоду про наймання.

Плюси роботи через агентство

Як правильно винаймати квартиру на довгий термін? Є два способи орендувати житло – це самостійний пошук квартири або ж звернення за підбором варіантів в агентство нерухомості. Кожен з цих способів має свої плюси та мінуси. Оптимальним варіантом для потенційного квартиронаймача буде суміщення того та іншого.

Квартиронаймач, звернувшись в агентство нерухомості може розраховувати на наступні переваги:

 • Істотна економія часу. Ріелтор замість вас буде займатися пошуком квартир що підходять, згідно з озвученими вимогам. На плечі агентам ляже обов’язок від вашого обличчя проводити всі переговори з власниками, наприклад, про можливий торг.
 • Договір на надання послуг з агентством зобов’язує його знайти вам інший варіант житла, якщо протягом першого місяця оренди вам доведеться з’їхати з квартири з вини власника або третіх осіб.
 • Як правило, досвідчений ріелтор виступає посередником між наймачем та наймодавцем не тільки до підписання договору оренди, але під час знімання житла.

Варто уважно поставитися до підбору житла на довгострокову оренду. Перевірте та уточніть у наймодавця всі деталі, перш ніж підписувати угоду про оренду. Таким чином ви зможете убезпечити себе від підводних каменів та непорозумінь, які можуть виникнути згодом.